زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
19 اسفند 1396 ساعت 10:40
1 نظر

 

نمایشگاه خودرو ژنو؛ بوگاتی شیرون اسپرت رونمایی شد

دو سال پس از معرفی شیرون، بوگاتی نسخه اسپرت آن را هم معرفی کرد. برای این منظور، بوگاتی نمایشگاه خودرو ژنو را بهترین فرصت می‌دانست. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

همه ما با آخرین محصول بوگاتی یعنی شیرون آشنا هستیم؛ یکی از قدرتمندترین و سریع‌ترین خودروهای حال حاضر. اما بوگاتی حتی به نسخه استاندارد از شیرون هم راضی نشده و نسخه جدیدی به نام اسپرت از این خودرو را در نمایشگاه خودرو ژنو معرفی کرده است. شیرون اسپرت قدرت بیشتری در مقایسه با شیرون استاندارد ندارد اما به لطف تغییراتی که بر روی آن اعمال شده، در پیچ‌ها عملکرد بهتری دارد.

این سوپراسپرت اکنون به یک پکیج آیرودینامیک فعال و سیستم تعلیق بازبینی شده سفت‌تر مجهز شده است. این سیستم تعلیق از یک استراتژی جدید برای کنترل جذب‌کننده‌های ضربه بهره می‌گیرد که 10 درصد سفت‌تر از نمونه استاندارد هستند. این ویژگی در حالت رانندگی جدید به نام Handling قابل دسترسی است.

به علاوه از یک سیستم توزیع فعال گشتاور در شیرون اسپرت استفاده شده که میزان گشتاور توزیع شده برای هر چرخ را به صورت جداگانه تعیین و اعمال می‌کند. در نتیجه در پیچ‌ها عملکرد فرمان به مراتب بهتر می‌شود. این ویژگی در تمام حالات رانندگی در دسترس است.

شیرون اسپرت حدود 18 کیلوگرم سبک‌تر از شیرون استاندارد است. این کاهش وزن به لطف استفاده گسترده از فیبر کربن در چرخ‌ها و پوشش اینترکولر و نیز برف پاک کن شیشه جلو حاصل شده است. بوگاتی می‌گوید اولین کمپانی است که از فیبر کربن برای برف پاک کن شیشه جلو استفاده کرده که موجب کاهش 77 درصدی وزن در مقایسه با برف پاک کن‌های مرسوم می‌شود. بخش‌های دیگری از جمله شیشه عقب و خروجی‌های اگزوز هم در شیرون اسپرت سبک‌تر شده‌اند.

بوگاتی ادعا می‌کند که شیرون اسپرت به دلیل به‌روزرسانی‌هایی که تجربه کرده، مسیر 20 کیلومتری پیست ناردو را در زمانی 5 ثانیه کمتر از شیرون استاندارد طی می‌کند. بوگاتی موفق شده تا به سرعتی معادل 200 کیلومتر بر ساعت در پیچ‌های این پیست دست پیدا کند.

استفان وینکلمن مدیرعامل بوگاتی می‌گوید:

هدف ما از توسعه شیرون اسپرت، آن دسته از مشتریانی بوده‌اند که به دنبال خودرویی حتی سریع‌تر از شیرون به ویژه در مسیرهای پر پیچ و خم هستند. آنچه که برای ما اهمیت داشته حفظ شخصیت منحصربه‌فرد شیرون، و ترکیب آن با عملکرد عالی، شتاب گیری فوق‌العاده و حداکثر سرعت و نیز حس لوکس، راحت بوده است در کنار اینکه بتوان از این خودرو برای استفاده‌های روزمره استفاده کرد.

بوگاتی رنگ‌های جدیدی برای بدنه و کابین شیرون اسپرت در نظر گرفته است. نسخه حاضر در ژنو، با ترکیبی از رو رنگ قرمز و مشکی پوشیده شده. البته خرید چنین خودرویی هرگز ارزان نیست و باید حداقل 3.67 میلیون دلار در حساب بانکی خود داشته باشید. بدین ترتیب شیرون اسپرت گران‌ترین خودرو حاضر در نمایشگاه ژنو امسال محسوب می‌شود.

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری