زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
18 اسفند 1396 ساعت 13:00
6 نظر

 

نمایشگاه خودرو ژنو؛ ابرخودرو ریمک C_Two، قدرتمندترین خودرو جهان معرفی شد

کمپانی ریمک، از ابرخودرو الکتریکی خود به نام C-Two در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی کرد که قدرتمندترین خودرو جهان به شمار می‌رود. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

کمپانی ریمک، یک سازنده خودروهای الکتریکی است که در نمایشگاه خودرو ژنو از جدیدترین محصول خود به نام C_Two رونمایی کرد. اعداد و ارقام اعلام شده برای این خودرو کمی غیرقابل باور به نظر می‌رسد. به گفته ریمک قدرت این خودرو به 1888 اسب بخار و گشتاور آن به 2300 نیوتن متر می‌رسد. با وجود این قدرت شگفت انگیز، ریمک C_Two برای رسیدن به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون تنها به 1.85 ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن به 412 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. شعاع حرکتی این خودرو با یک بار شارژ کامل باتری به 650 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

نکته جالب در مورد C_Two وجود رانندگی خودکار سطح 4 است. بدین ترتیب اگر راننده علاقه‌ای به راندن و کنترل کردن این قدرت عظیم نداشته باشد، می‌تواند کنترل خودرو را به دست خود آن بسپارد. رانندگی خوکار سطح 4 به این معنی است که خودرو بدون وجود راننده قابلیت حرکت را دارد.

حتی یک ویژگی عجیب دیگر برای ریمک C_Two عنوان شده که قابلیت تشخیص بهترین خط حرکت یا همان racing line را دارد و در پیست بهترین مسیر را برای دستیابی به بهترین زمان انتخاب می‌کند.

ریمک C_Two چهره‌ای شبیه به یک خودرو با موتور درون سوز و حالت موتور وسط دارد چراکه ریمک قصد داشته محصولی شبیه به خودروهای اسپرت روانه بازار کند. بر روی کاپوت دریچه‌هایی برای عبور هوا وجود دارد و خطوط مختلفی برای بهبود وضعیت آیرودینامیکی بر روی بدنه دیده می‌شود. بدنه و شاسی ریمک C_Two از جنس فیبر کربن است تا وزن خودرو کاهش پیدا کند.

همان طور که از این خودرو انتظار می‌رود، کابین هم طراحی آینده نگرانه‌ای دارد. یک نمایشگر دیجیتالی بزرگ برای صفحه آمپر و یک نمایشگر دیگر در کنسول وسط برای سیستم اطلاعات و سرگرمی در نظر گرفته شده. البته نقاط و بخش‌های الکترونیکی دیگری هم در کابین دیده می‌شود که برای کنترل بخش‌های مختلف است از جمله تهویه. به علاوه بیشتر اجزا کابین از چرم و فیبر کربن ساخته شده است.

ریمک هم اکنون دریافت سفارشات برای C_Two را آغاز کرده و اعلام کرده که تنها 150 نسخه از این ابرخودرو ساخته خواهد شد که در سال 2020 به دست مشتریان خواهد رسید. از قیمت C_Two سخنی به میان نیامده ولی نمی‌توان انتظار یک قیمت پایین یا معمولی را برای چنین خودرویی داشت.

   18 اسفند 1396
3836 بازدید
6 نظر
5.00
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری