زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
17 اسفند 1396 ساعت 09:40
1 نظر

 

نمایشگاه خودرو ژنو؛ کانسپت ب‌ام‌و M8 گرن کوپه معرفی شد

کمپانی ب ام و در خلال نمایشگاه خودرو ژنو، از کانسپت M8 گرن کوپه رونمایی کرد. نسخه نهایی این خودرو در سال 2019 معرفی خواهد شد. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

کمپانی ب ام و در طول نمایشگاه خودرو ژنو، که یکی از مهم‌ترین اتفاقات و رویدادها در صنعت خودرو محسوب می‌شود، از کانسپت جدید خود به نام M8 گرن کوپه رونمایی کرد. درست است که این محصول، اکنون فقط در حد یک کانسپت است ولی ب ام و تایید کرده که نسخه‌های نهایی و تولیدی از سری 8 و همین M8 گرن کوپه در سال 2019 معرفی خواهند شد.

M8 گرن کوپه در حقیقت یک کوپه 4 در محسوب می‌شود، با سقفی که شیب به سمت پایین دارد و در نهایت به صندوق عقب می‌رسد. این خودرو باید به رقابت با رقبای قدرتمندی چون پورشه پانامرا، مرسدس بنز AMG GT 4 در و آئودی A7 بپردازد. چند ویژگی در طراحی بیرونی محصول ب ام و وجود دارد که موجب اسپرت به نظر رسیدن آن می‌شود از جمله کاپوت کشیده، اسپویلر عقب و سپر بسیار مهیج در جلو و عقب در حالی که ورودی‌های هوای بزرگ در سپر و گلگیرهای جلو، از قدرت و عملکرد خوب M8 گرن کوپه خبر می‌دهند. در کنار رنگ سبز بدنه، جلو پنجره و خروجی‌های اگزوز، رنگ طلایی دارند و چراغ‌های کشیده و 6 ضلعی، یادآور M8 GTE هستند. همچنین ب ام و در برخی بخش‌ها برای کاهش وزن و بالا بردن استحکام از فیبر کربن تقویت شده استفاده کرده است.

به علاوه جنس سقف خودرو هم از همین مصالح است تا در کنار کاهش وزن، مرکز ثقل خودرو پایین نگه داشته شود. همان طور که اشاره کردیم، رنگ بدنه سبز به نام Saleve Vert است که در برخی قطعات از جمله 4 خروجی اگزوز با رنگ طلایی ترکیب شده. از ویژگی‌های مهم در عقب خودرو می‌توانیم به اسپویلر نسبتا بزرگ، دیفیوزر، چراغ‌های باریک، و ورودی‌های بزرگ هوا که برای خنک کردن ترمزها در نظر گرفته شده‌اند اشاره کنیم.

مدیر طراحی ب ام و در بخش M در رابطه با M8 گرن کوپه می‌گوید:

با M8 گرن کوپه ما به دنبال جلب نظر مردمی بودیم که به دنبال یک محصول خاص هستند و می‌خواهند خود را از سایرین متفاوت کنند. ب ام و اکنون پا را از منطقه امن خود بیرون گذاشته و به دنبال یک محصول لوکس است.

ب ام و M8 گرن کوپه در بخش‌های مختلف از کانسپت سری 8 الهام گرفته که چندی پیش معرفی شد. کمپانی آلمانی هنوز مشخصات M8 گرن کوپه را اعلام نکرده و معرفی کامل آن را به سال بعد موکول کرده است. البته نسخه نهایی کوپه 2 در سری 8 زودتر از نسخه گرن کوپه و احتمالا در سال جاری میلادی رونمایی خواهد شد. به علاوه انتظار می‌رود که ب ام و نسخه کانورتیبل سری 8 را هم در آینده معرفی کند.

مدیر ارشد طراحی ب ام و می‌گوید:

سری 8، پرچم‌دار جدید ب ام و خواهد بود که ترکیبی از اسپرت و لوکس بودن را ارائه می‌دهد. M8 گرن کوپه پیش نمایشی از جذاب‌ترین مدل در سری 8 است.

   17 اسفند 1396
1 نظر
3.75
  12 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری