زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
25 دی 1396 ساعت 17:15
1 نظر

 

مرسدس بنز G-Class مدل 2019 در نمایشگاه خودرو دیترویت معرفی شد

پس از مدت‌ها انتظار و درز تصاویر و شایعات مختلف و اتشار تیزرهای تبلیغاتی مختلف از سوی مرسدس بنز، نسل جدید C-Class در نمایشگاه خودرو دیترویت معرفی شد.

نمایشگاه خودرو دیترویت در آمریکا در حال برگزاری است و کمپانی‌های مختلف در این رویداد جدیدترین محصولات خود را به معرض دید عموم آورده‌اند. کمپانی مرسدس بنز هم نسل جدید G-Class را در نظر گرفته و خودرو آشنا و خوش‌نام خود را به آمریکا آورده است.

مرسدس بنز G-Class برای چندین دهه است که با همین شکل و ظاهر تولید می‌شود و مدل 2019 هم تغییرات اندکی را در مقایسه با نسل قبلی تجربه کرده است. تغییرات در ظاهر بیرونی حتی بسیار کمتر هستند و از جمله آنها می‌توانیم به چراغ‌های نسبتا جدید جلو و عقب، چراغ‌های چشمک زن باریک‌تر در جلو و چرخ‌های جدید اشاره کنیم. نسل جدید G کلاس، 5.3 سانتی‌متر در طول، 10.9 سانتی‌متر در عرض و 0.8 سانتی‌متر در ارتفاع بزرگ‌تر شده است.

اما با ورود به داخل کابین، متوجه می‌شویم که مهندسان مرسدس تمرکز خود را بر داخل خودرو جلب کرده‌اند. فضای داخل برای سرنشینان بیشتر شده به ویژه در صندلی‌های عقب. نسل قبلی G کلاس راحتی کمتری را برای سرنشینان صندلی‌های عقب فراهم می‌کرد که این مورد به لطف افزایش 4 سانتی‌متری فاصله محوری برطرف شده و به این ترتیب، فضای پا برای سرنشینان عقب 15 سانتی‌متر بیشتر شده است. فضای کابین لوکس‌تر از گذشته است و استفاده گسترده از کروم، چرم و چوب به زیبایی آن افزوده است. در واقع باید بگوییم G کلاس در مقایسه با نسل قبل یک تحول بزرگ را تجربه کرده و گام بزرگی به سمت خودروهای لوکس برداشته است.

البته سوار شدن بر یک خودروی لوکس بدین معنی نیست که دیگر آن توانایی‌های فوق‌العاده آفرود در اختیار شما نیست بلکه دایملر هدف اصلی از تولید این خودرو را از یاد نبرده است. در این خودرو سه دیفرانسیل قفل شونده جداگانه، جعبه دنده با ضرایب دنده کوتاه، و طراحی جدید برای سیستم تعلیق دیده می‌شود. این بدین معنی است که سیستم تعلیق در جلو به صورت مستقل عمل می‌کند و عملکرد خودرو در جاده و مسیرهای معمولی را هم بهبود می‌بخشد.

البته مرسدس تاکید کرده که با وجود این ویژگی، توانایی‌های آفرود تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. اجازه دهید نگاهی هم به یک عدد مهم داشته باشیم. چرخ‌ها، می‌توانند تا ۱۰ سانتیمتر حرکت جانبی داخل گلگیر داشته باشند و این به معنای حرکتی بدون نقص در مسیرهای بدون دست‌انداز است.

G کلاس 2019 نخستین بار در بازار آمریکا با یک موتور 8 سیلندر 4.0 لیتری عرضه می‌شود که قادر است 416 اسب بخار قدرت و 610 نیوتن متر گشتاور تولید کند و با یک جعبه دنده 9 سرعته خودکار همراه می‌شود. این نسخه با نام G550 شناخته می‌شود. البته احتمالا مطابق سال‌های گذشته، مرسدس نسخه‌های دیگر با قدرت‌های متفاوت را هم در دستور کار دارد.

مرسدس بنز چند حالت رانندگی مختلف را برای G کلاس 2019 در نظر گرفته: Comfort، Eco و Sport به علاوه یک حالت G-Mode که تنظیمات مستقل خود را دارد که وقتی یکی از قفل‌های دیفرانسیل فعال شوند، به صورت خودکار شروع به عمل کردن می‌کند. مرسدس بنز در کنفرانس خبری معرفی این خودرو گفت:

حالت G، فنربندی تطبیق‌پذیر شاسی و فرمان را تنظیم می‌کند و در شخصیت شتاب‌گیرنده خودرو از تغییر دنده‌های غیر ضروری جلوگیری می‌کند و به این ترتیب، بالاترین میزان کنترل و بیشترین توانایی‌های آفرود را به ارمغان می‌آورد.

تولید شاسی بلند مرسدس از 3 ماه دیگر آغاز می‌شود و قیمت خودرو هم در زمان عرضه به بازار اعلام خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود کمپانی آلمانی در آینده‌ای نزدیک نسخه AMG با آپشن‌های فراوان را عرضه کند. 

 نظرات کاربران

در حال بارگذاری