زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
14 دی 1396 ساعت 14:10
0 نظر

 

استارت‌آپ چینی بیتون از خودروی شاسی بلند برقی در CES 2018 رونمایی می‌کند

خودروی جدید بیتون درواقع اتومبیلی شاسی‌بلند است که تکنولوژی‌های متفاوتی مانند قابلیت خودران، تشخیص چهره کاربر و ارتباطات 5G دارد.

نمایشگاه CES 2018 یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سال است که تا شروع آن تنها چند روز باقی مانده است. هرسال شاهد حضور شرکت‌های مختلفی در لاس‌وگاس هستیم تا جدیدترین محصولاتشان را رونمایی کنند. در این نمایشگاه، شرکت‌های خودروسازی نیز حضور دارند تا تکنولوژی‌های جدید و حتی خودروهایشان را به رخ بکشند.

یکی از این شرکت‌ها، استارت‌آپی چینی به نام بیتون است. این شرکت در زمینه خودروهای برقی فعالیت می‌کند و انتظار می‌رود که از اولین خودروی شاسی‌بلند برقی خود در نمایشگاه CES 2018 رونمایی کند.

کارستن بریتفلد، مدیر سابق بخش i شرکت بی‌ام‌دبلیو، سمت مدیرعاملی شرکت بیتون را به عهده دارد. در کنار بریتفلد، یکی از مدیران سابق نیسان به بیتون پیوسته است. متاسفانه اسم خودروی شاسی‌بلند بیتون هنوز مشخص نشده و تنها تصاویری از این محصول وجود دارد.

در یکی از تصاویر، دوربینی مشاهده می‌شود که احتمالا برای قابلیت خودران در نظر گرفته شده است. در درون خودرو، نمایشگر بزرگی داشبورد را احاطه کرده است. در این نمایشگر اطلاعات جامعی از خودرو مشاهده می‌شود و نقشه‌ای نیز برای ردیابی مسیر در اختیار راننده قرار می‌گیرد.

مسئولان بیتون قول مجهز شدن خودرو به ارتباطات 5G را داده‌اند. علاوه بر آن، خودروی برقی بیتون از قابلیت تشخیص چهره، صوت و حرکات دست راننده بهره می‌برد. این خودرو نسبت به اتومبیل‌های شاسی‌بلند از ابعاد متوسطی برخوردار است.

نمایشگری در وسط فرمان تعبیه شده است تا راننده در زمان لزوم، تنظیمات خودرو را به‌راحتی تغییر دهد. مسئولان بیتون گفته‌اند که خودرو برقی این شرکت از قابلیت خودران نیز بهره می‌برد و دارای تکنولوژی یادگیری ماشینی است.

تکنولوژی یادگیری ماشینی به خودرو اجازه می‌دهد که محیط اطراف و سناریوهای مختلف را بررسی کرده و نسبت به شرایط، بهترین تصمیم را بگیرد. با هر بار شارژ کامل خودروی شاسی‌بلند بیتون، راننده می‌تواند تا ۳۰۰ مایل (معادل ۴۸۲ کیلومتر) رانندگی کند. انتظار می‌رود از این خودرو، ۱۷ دی در نمایشگاه CES 2018 رونمایی شود.نظرات کاربران

در حال بارگذاری