سرویس نقد و بررسی تخصصی
22 مهر 1396 ساعت 14:54
178 نظر

 

مقایسه دوربین Galaxy Note 8 و U11

نوت 8 و یو 11 بهترین دوربین‌های موبایلی را در اختیار دارند. امروز می‌خواهیم مقایسه‌ای بین دوربین این دو گوشی اندرویدی داشته باشیم تا ببینیم در شرایط نوری متفاوت کدام دوربین عملکرد بهتری دارد.

برای دیدن عکس‌ها در اندازه واقعی روی آن‌ها کلیک کنید

در نظرسنجی انتهای بررسی شرکت کنید

HTC U11

اچ تی سی از دوربین تکی در قاب پشتی این گوشی بهره برده است اما این دوربین به اندازه کافی خوب است تا بتوان آن را با دوربین‌های دوتایی مقایسه کرد. سنسور استفاده شده برای این دوربین 12 مگاپیکسلی است و اندازه دهانه دیافراگمش f/1.7 است. مجهز بودن به OIS، اچ دی آر خودکار و تشخیص فاز از ویژگی‌های جالب توجه این دوربین محسوب می‌شوند. در طرف دیگر گوشی هم دوربین دوتایی با سنسور 16 مگاپیکسلی مشاهده می‌شود که اندازه دهانه دیافراگمش F/2.0 است و به فلاش LCD مجهز است.

 

Samsung Galaxy Note 8

اولین گوشی خانواده نوت که از دوربین دوتایی در قاب پشتی بهره می‌برد. هر دو لنز این دوربین به سنسورهای 12 مگاپیکسلی مجهز شده‌اند. یکی از لنزها زاویه دید زیاد دارد و لنز دیگر، که تلفوتو نامیده می‌شود، برای عکاسی از سوژه با پس زمینه مات استفاده می‌شود. برای اولین بار در بین گوشی‌های با دوربین دوتایی هر دو لنز به OIS مجهز شده‌اند و با کمک لنز تلفوتو امکان زوم اپتیکال تا 2 برابر فراهم شده است.دوربین دوم این گوشی هم سنسور 8 مگاپیکسلی با اندازه دهانه دیافراگم f/1.7 دارد.

 

نمونه عکس‌ دوربین اصلی در نور روز

 

نمونه عکس دوربین اصلی در حالت عادی و زوم 100 درص

 

نمونه عکس دوربین اصلی در حالت ماکرو

 

نمونه عکس دوربین اصلی در حالت پانوراما

 

نمونه عکس دوربین دوم در روز

 


نمونه عکس دوربین اصلی در شب

 

نمونه عکس دوربین اصلی در شب بدون فلاش و با فلاش

 

نمونه عکس دوربین دوم در شب بدون فلاش و با فلاش LCD   22 مهر 1396
178 نظر
4.63
  103 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری