زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
12 مهر 1396 ساعت 15:00
5 نظر

 

رکورد ایران خودرو در تولید پژو 2008؛ چهار دستگاه در شش‌ ماه!

طبق گزارش اعلام شده آمار تولیدی پژو 2008 توسط ایران خودرو در شهریور 96 صفر درصد اعلام شده است.

گزارش آماری شش ماهه دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه در حالی منتشر یافته است که تحویل پژو 2008 از شهریور آغاز شده و در حال حاضر این خودرو در خیابان های شهر به چشم می خورند.

با انتشار این گزارش این سوال بوجود آمده است که خودرو های تحویل داده شده از کجا آمده‌اند. آیا ایران خودرو خط تولیدی راه‌اندازی نکرده و 2008 را وارد نموده است. آیا تبلیغاتی که در خصوص راه‌اندازی خط تولید و تصاویر منتشر شده به راه افتاده است دروغ بوده است؟ آیا قرار داد فی مابین ایران خودرو و پژو مبنی بر تولید محصولات روز دنیا هنوز اجرایی نشده است؟ و یا آمار منتشرشده توسط دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه اشتباه است؟

تا به امروز تنها 7 دستگاه از این خودرو به مشتریان تحویل داده است این در صورتی است که ایران‌خودرو اعلام کرده است تعداد 16 هزار دستگاه را پیش فروش کرده است‌. از همین رو ایران‌خودرو برای تحقق به وعده‌های خود باید ماهانه حدود 1350 پژو 2008 را تولید و به خریداران خود تحویل دهد. مدیریت سیستم با این تعداد تحویل و عدم تولید انبوه به نظر کار بسیار سختی می‌آید که شاید تنها مدیران ایران خودرو از پس آن برآیند.
در نهایت باید گفت مشخص نیست آمار ارائه شده از سوی دفتر صنایع  دارای تناقض است یا ایران خودرو نتوانسته است خط تولید را بصورت عملی راه اندازی نماید، اما خیلی بهتر است که نهادهای ذیربط در خصوص انتشار این خبر شفاف سازی نمایند تا  مردم بدانند که خودرویی که سوار می شوند وارداتی است یا تولید ایران خودرو؟  12 مهر 1396
9001 بازدید
5 نظر
4.67
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری