زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
23 شهریور 1396 ساعت 21:00
1 نظر

 

ب ام و خودروی مفهومی I Vision Dynamics را معرفی کرد

کمپانی ب ام و در خلال نمایشگاه خودروی فرانکفورت، مدل مفهومی I Vision Dynamics را معرفی کرد که برادر الکتریکی سری 4 گرن کوپه محسوب می‌شود.

کمپانی آلمانی ب ام و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017، یک خودروی مفهومی به نام I Vision Dynamics معرفی کرد که نه تنها تصویری از آینده خودروهای الکتریکی اسپرت ترسیم می‌کند، بلکه می‌تواند پا به عرصه تولید بگذارد که در این صورت، در رده‌ای بین i3 و i8 قرار می‌گیرد. کمپانی باواریایی، قصد دارد تا سال 2025، بیش از 25 مدل خودروی الکتریکی به بازار عرضه کند که 12 مدل از آنها کاملا الکتریکی هستند.

ویژن داینامیکس را می‌توان برادر الکتریکی سری 4 گرن کوپه دانست که البته از آینده می‌آید. این خودروی الکتریکی از سوی ب ام و به عنوان «یک گرن کوپه چهار در» شناخته می‌شود. قوای محرکه این خودرو، شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت را در زمان 4 ثانیه ممکن می‌سازد و شتاب گیری را تا سرعت 200 کیلومتر بر ساعت ادامه می‌دهد. همچنین با وجود چنین قوای محرکه‌ای، ب ام و ویژن داینامیکس با یک بار شارژ کامل، مسافتی معادل 600 کیلومتر را طی خواهد کرد.

آدرین ون هویدونک رئیس بخش طراحی ب ام و از ایده کلی طراحی این خودرو می‌گوید و اشاره می‌کند:

ب ام و آی ویژن داینامیکس ویژگی‌های یک خودروی الکتریکی را با مولفه‌های مهم در خودروهای ب ام و ترکیب می‌کند. ما با این خودرو نشان می‌دهیم که چطور ممکن است زبان طراحی یک ب ام و i، در یک خودروی مفهومی الکتریکی استفاده شود.

طراحی این کانسپت با فاصله کم بین سپر جلو چرخ‌ها، فاصله محوری زیاد و طراحی شناور سقف، این ماموریت را بر عهده دارد که آینده ب ام و را ترسیم کند و یکی از دلایل این موضوع، رانندگی نیمه خودکار یا تمام خودکار در آن است. از شیشه جلو این خودرو تا شیشه عقب، تماما از شیشه ساخته شده و فضای داخلی ویژن داینامیکس را بزرگ جلوه می‌دهد و برای تمام سرنشینان نمای خوبی را فراهم می‌کند به ویژه در حالت رانندگی خودکار.

قوای محرکه الکتریکی، باعث می‌شود که جلو پنجره خاطره انگیز کلیوی ب ام و، نیازی به وارد کردن هوای تازه به محفظه موتور نداشته باشد. در عوض، طراحان ب ام و از فضای موجود در آن برای گنجاندن سنسورهای مختلف و ویژگی‌های تکنولوژیک دیگر استفاده کرده‌اند.  23 شهریور 1396
3887 بازدید
1 نظر
5.00
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری