زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
4 شهریور 1396 ساعت 13:50
78 نظر

 

نظرسنجی: با توجه به حدف اپلیکیشن‎‌های ایرانی از اپ استور، آیا هنوز حاضر به خرید محصولات اپل هستید؟

با توجه به اینکه کمپانی اپل به بهانه تحریم اخیرا اقدام به حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور می‌کند، آیا هنوز هم حاضر به خرید محصولات این کمپانی هستید؟

همانطور که می‌دانید، کمپانی اپل چندی است که به بهانه تحریم، اپلیکیشن‌های ایرانی را یکی پس از دیگری از اپ استور حذف کرده و مانع از دسترسی ایرانیان به این اپلیکیشن‌ها می‌شود. این اقدام اپل حتی بازتابی جهانی نیز پیدا کرده است و روزنامه‌ نیویورک تایمز، وب‌سایت تک کرانچ، ورج، انگجت و بسیار دیگر از وب‌سایت‌های مطرح فناوری این خبر را پوشش داده‌اند. 

البته حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور سابقه‌ای طولانی دارد و سال گذشته نیز به دلیل عدم هماهنگی با سیستم پرداخت اپل، بسیاری از اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور حذف شدند، اما این مشکل پس از انجام اصلاحات لازم، مرتفع شد و اپلیکیشن‌های ایرانی موفق شدند دوباره به اپ استور بازگردند. اما به نظر می‌رسد که این‌بار قضیه به همین سادگی‌ها حل و فصل نخواهد شد و کوپرتینویی‌ها به دلیل «تحریم» اپلیکیشن‌های ایرانی را از اپ استور حذف می‌کنند. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر جدید ارتباطات، از پیگیری این مسئله خبر داده است و کاربران ایرانی توییتر نیز با هشتگ #StopRemovingIranianApps  اعتراض خود را نسبت به این اقدام اپل ابراز می‌کنند. 

براساس آماری که وزیر ارتباطات ارائه کرده است، در حال حاضر حدود 11 درصد از سهم بازار گوشی تلفن همراه در ایران به اپل اختصاص دارد که با توجه به قیمت بالای محصولات اپل در ایران، نسبتا قابل توجهی است. حال می‌خواهیم از شما بپرسیم که با توجه به رفتار اپل با توسعه‌دهندگان ایرانی و حدف اپلیکیشن‌های آن‌ها از اپ استور خود، آیا هنوز هم به خرید محصولات این کمپانی تمایلی دارید یا خیر؟ لطفا نظرات خود را با ما و دیگر کاربران وب‌سایت جی‌اس‌ام به اشتراک بگذارید. 

   4 شهریور 1396
78 نظر
2.71
  17 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری