زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
22 مرداد 1396 ساعت 15:15
0 نظر

 

تیونینگ آئودی RS5 کوپه 2018 توسط ABT

آئودی RS5 کوپه، که زمان زیادی از معرفی آن نمی‌گذرد، این بار به دست ABT تقویت شده است.

آئودی در نمایشگاه خودروی ژنو در ماه مارس، نسخه پرفورمنس S5 را معرفی کرد که RS5 کوپه نام دارد که اکنون، تیونرها به تقویت آن مشغول شده‌اند. جدیدترین نسخه از سوی کمپانی‌های تقویت کننده، از سوی ABT آلمان معرفی شده که جذابیت ظاهری و عملکردی محصول اسپرت آئودی را دو چندان می‌کند.

آئودی RS5 کوپه از موتور 2.9 لیتری 6 سیلندری بهره می‌برد که به تازگی توسعه یافته و قادر است 450 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید کند که کاملا راضی کننده است اما همیشه جا برای پیشرفت و بهبود وجود دارد. ABT با تغییراتی که بر روی این موتور اعمال کرده، توانسته قدرت آن را با 60 واحد افزایش به 510 اسب بخار و گشتاور آن را با 80 نیوتن متر افزایش به 680 نیوتن متر برساند.

اگر اکنون مالک یک آئودی RS5 کوپه هستید و یا در آینده قصد خرید آن را دارید، ABT این پکیج تقویتی را با قیمت 4760 یورو در کشور آلمان در اختیار شما قرار می‌دهد که تقریبا برابر با 5600 دلار آمریکایی است.

ABT هنوز محصول خود را به ورطه آزمایش نکشانده تا از عملکرد آن مطلع شود، اما این نسخه قاعدتا از نسخه استاندارد سریع‌تر خواهد بود. آئودی RS5 کوپه در حالت معمولی برای رسیدن از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت، به 3.9 ثانیه زمان نیاز دارد که تقریبا 0.1 ثانیه از نسخه قبلی با موتور 8 سیلندر سریع‌تر است. حداکثر سرعت آن هم 250 کیلومتر بر ساعت است که با محدود کننده الکتریکی، در این بازه محدود شده است اما اگر پکیج دینامیکی را انتخاب و خریداری کنید، حداکثر سرعت به 280 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

آئودی یک نسخه اسپرت بک از RS5 در دست توسعه دارد که پکیج پرفورمنس ABT، با توجه به استفاده از موتور مشترک، قابلیت رقابت با مدل‌های اسپرت‌تر را هم دارد. این موضوع در رابطه با آئودی RS4 آوانت هم صدق می‌کند که خودروی کاربردی‌تری است و ماه آینده در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی خواهد شد.

بهبود عملکرد موتور، تنها بخشی از کار ABT بر روی خودروی آئودی است. دیگر تغییرات در ظاهر رخ داده‌اند و چرخ‌های 20 اینچی، چراغ‌های LED خوشامدگویی و لوگوی این کمپانی از تغییرات مهم در ظاهر این آئودی هستند.

   22 مرداد 1396
4003 بازدید
0 نظر
5.00
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری