زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
13 مرداد 1396 ساعت 16:00
0 نظر

 

مهم‌ترین اعداد خودرویی در هفته‌ای که گذشت

از بوگاتی شیرون تا رولزرویس فانتوم جدید؛ قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین اعداد دنیای خودرو در هفته‌ای که گذشت بیندازیم.

در دنیای خودرو اعداد نقش بسیار مهمی دارند و یکی از روش‌های سنجش هستند. امروز قصد داریم اعداد خودرویی مهم هفته را مرور کنیم، جایی که نام کمپانی‌هایی چون رولزرویس و دوج هم به چشم می‌خورد.

130

این میزان وزن به کیلوگرمی است که سیستم عایق صوتی رولزرویس فانتوم نسل هشتم دارد. بدین ترتیب، میزان صدای ورودی به کابین در سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در مدل 2018، 10 درصد کاهش می‌یابد که فوق‌العاده است.

3

خانم مسن 79 ساله‌ای (تصویر مرتبط نیست) به هنگام رانندگی با سرعت 238 کیلومتر بر ساعت متوقف شده و بدین ترتیب، 3 ماه از رانندگی منع شده است. این خانم سوار بر یک پورشه باکستر GTS بوده و به دادگاه گفته که قبل از رانندگی نتوانسته به خوبی بخوابد. به همین دلیل متوجه سرعت بالای خود به هنگام رانندگی نشده است. البته این خانم با جریمه مالی هم روبه‌رو شده و باید مبلغ 4700 دلار هم پرداخت کند.

21.4

این میزان به لیتر مصرف ترکیبی بوگاتی شیرون است. قطعا هیچ کس انتظار نداشت که این ابر خودرو با موتور قدرتمند 1500 اسب بخاری و قیمت نجومی، از نظر مصرف سوخت، مقرون به صرفه باشد. البته وقتی به پمپ بنزین می‌رسید، مصرف سوخت 26.1 و 16.8 لیتری شاید کمی عصبانی‌تان کند!

8.68

این میزان زمان به ثانیه‌ای است که نسل پنجم دوج وایپر ACR یک دور پیست نوربرگ رینگ را سریع‌تر از نسل چهارم آن طی می‌کند که در سال 2011 رکوردگیری کرده بود. البته این زمان توسط علاقه مندان وایپر ثبت شده تا ببینند که نسل جدید آن تا چه اندازه سریع‌تر شده است.

126

این میزان وزن به کیلوگرمی از مواد مخدر ماریجوانا است که در یک تریلی مخصوص حمل خودروهای فورد و لینکلن کشف شده است که از کشور مکزیک در حال حرکت بود. البته این نخستین باری نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و مکزیکی‌ها ید طولایی در این زمینه دارند. البته فورد هم در این زمینه بد سابقه شده و ابتدای سال نیز محموله‌ای از مواد مخدر با ارزش چندین میلیون دلار در خودروهای در حال حمل آن کشف شده بود.

   13 مرداد 1396
2431 بازدید
0 نظر
5.00
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری