زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
30 تیر 1396 ساعت 16:00
0 نظر

 

مهم‌ترین اعداد خودرویی در هفته‌ای که گذشت

از آئودی A8 تا آستون مارتین والکری؛ قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین اعداد دنیای خودرو در هفته‌ای که گذشت بیندازیم.

در دنیای خودرو اعداد نقش بسیار مهمی دارند و یکی از روش‌های سنجش هستند. امروز قصد داریم اعداد خودرویی مهم هفته را مرور کنیم، جایی که نام کمپانی‌هایی چون پورشه و آئودی و آستون مارتین هم به چشم می‌خورد.

340

این میزان قدرت به اسب بخاری است که در نسل جدید آئودی A8 با موتور 6 سیلندر 3.0 لیتری وجود دارد. در کنار قدرت بیشتر در مقایسه با نسل قبل، A8 جدید ویژگی‌هایی چون سیستم رانندگی خودکار، تکنولوژی پارک خودکار و حتی ماساژور پا برای صندلی‌های عقب را در خود گنجانده است.

2

این تعدا شاسی بلندهای جگوار است که با معرفی E-Paceدر با وجود شاسی بلند پرچم‌دار جگوار یعنی F-Pace این تعداد حاصل شده است. این شاسی بلند کوچک در لندن انگلیس معرفی شد و در قوی‌ترین نسخه از موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو بهره می‌برد که قادر است 296 اسب بخار قدرت تولید کند. این قدرت از طریق جعبه دنده 9 سرعته خودکار به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

148000

این میزان پول به دلاری است که باید برای این پورشه 911 سافاری بپردازید تا مالک آن گردید. این پورشه از موتور 230 اسب بخاری بهره می‌برد و کیت بدنه بسیار عجیب آن باعث چنین برچسب قیمتی شده است.

15

این تعداد سال‌هایی است که شاسی بلند فولکس واگن توآرگ در کشور آمریکا عرضه شده است اما عمر آن در این کشور اکنون به پایان رسیده است. با وجود شاسی بلند مدرن تیگوان و شاسی بلند سه ردیفه اطلس، فولکس واگن بازاری برای توآرگ پیش بینی نمی‌کند و به همین دلیل قصد خروج آن را از آمریکا دارد. توآرگ در بازارهای دیگر به حیات خود ادامه خوهد داد.

70

این میزان قطر به میکرونی (!) است که لوگوی آستون مارتین موجود بر روی والکری دارد! این عدد حتی 30 درصد از موی انسان نازک‌تر است. این کمپانی انگلیسی، هفته گذشته یک نسخه نزدیک به نسخه تولیدی از این ابر خودرو را به نمایش گذاشت. در خوب بودن این محصول شکی نیست و احتمالا همه ما را شگفت‌زده خواهد کرد.

   30 تیر 1396
2191 بازدید
0 نظر
4.43
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری