زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
25 تیر 1396 ساعت 11:50
4 نظر

 

مایکروسافت در حال طراحی ایکس باکس بعدی است

بر اساس شایعات جدید به نظر می‌رسد کمپانی مایکروسافت در حال طراحی نسل جدیدی از کنسول بازی ایکس باکس خود است که نسل نهم کنسول‌های بازی خواهد بود.

در سال ۲۰۱۳ مایکروسافت از نسل جدید کنسول بازی خود، ایکس باکس وان رونمایی کرد و پس از آن در سال گذشته میلادی مدل ایکس باکس وان اس معرفی شد؛ این شرکت هفته قبل هم نسخه جدیدتری با نام ایکس باکس وان ایکس را معرفی کرد که پاییز امسال وارد بازار می‌شود. اما گفته می‌شود در حال حاضر ردموندی‌ها در حال طراحی یک ایکس باکس جدید هستند.

ایکس باکس وان ایکس قدرت‌مندترین کنسولی است که مایکروسافت ساخته و البته قوی‌ترین مدل در بین تمامی کنسول‌های بازی ساخته شده تا به این لحظه هم محسوب می‌شود. با این حال، مایکروسافت هنوز سخنی درباره برنامه‌‌های آینده‌اش در بخش سخت افزار را اعلام نکرده‌ است. در حال حاضر ایکس باکس وان ایکس آخرین و جدیدترین کنسول این کمپانی خواهد بود که تا چند سال آینده در بازار می‌بینیم. اما همان‌طور که ذکر شد، به نظر می‌رسد مایکروسافت در حال طراحی نسل بعدی کنسول‌های بازی خود یعنی نسل نهم است. حتی گفته می‌شود این دستگاه اسم رمزی هم دارد اما این اسم رمز هنوز اعلام نشده است.

اگر این شایعات صحت داشته باشد، بی‌شک باید منتظر کنسولی به مراتب قدرت‌مندتر از ایکس باکس وان ایکس باشیم. همچنین مدتی در چند روز گذشته اعلام شد که سونی، رقیب اصلی مایکروسافت در زمبنه گیمینگ، قصد دارد در سال ۲۰۱۹ نسل بعدی کنسول پلی‌ استیشن یا همان PS5 را رونمایی کند، بنابراین ممکن است مایکروسافت هم برای جا نماندن از میدان رقابت در زمانی نزدیک به سونی کنسول جدید خود را به نمایش بگذارد.

   25 تیر 1396
3837 بازدید
4 نظر
5.00
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری