زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
14 تیر 1396 ساعت 11:15
6 نظر

 

استفاده 50 درصدی گوشی‌های هوشمند از صفحه‌نمایش AMOLED تا سال 2020

گزارش موسسه تحقیقاتی ترندفورس نشان می‌دهد تنها تا 3 سال دیگر نزدیک به نیمی از گوشی‌های هوشمند تولید شده از صفحه نمایش‌های AMOLED استفاده خواهند کرد.

طبق گزارشی که وب‌سایت موسسه تحقیقاتی معتبر ترندفورس (TrendForce) منتشر کرده است؛ آمارها نشان می‌دهد تا سال 2020 حدود 50 درصد از گوشی‌های هوشمند از صفحه‌نمایش AMOLED استفاده خواهند کرد. این پیش‌بینی نشان می‌دهد که شرکت اپل پس از استفاده از یک تکنولوژی جدید می‌تواند تا حد بسیار زیادی بر روی دیگر محصولات بازار نیز اثر بگذارد.

درواقع تصمیم شرکت اپل برای استفاده از نمایشگرهای AMOLED در آیفون 8 بر عمومی‌تر شدن استفاده از این نوع صفحه‌نمایش در گوشی‌های هوشمند کمپانی‌های تأثیر بسیار زیادی دارد.

همچنین بخش ویتزویو (WitsView) در ترندفورس به این موضوع اشاره می‌کند که از سال 2015 شرکت سامسونگ به دنبال منابع بیشتر تقاضا در جهت افزایش فعالیت در بازار AMOLED بوده و در سال 2017 با توجه به استفاده آیفون از این‌گونه صفحه‌نمایش‌ها، فروش سامسونگ در زمینه صفحه‌نمایش‌های آمولد به طرز چشم‌گیری افزایش‌یافته است.

همواره تمامی فعالیت‌ها و تکنولوژی‌های مورد استفاده توسط اپل توسط دیگر رقبای این شرکت به‌طور دقیق زیر نظر گرفته‌شده و آنالیز می‌گردد. به‌عنوان‌مثال خبر تائید استفاده اپل در تولید نسل بعدی آیفون از نمایشگر AMOLED باعث شده است که میزان استفاده از این نوع نمایشگر در گوشی‌های هوشمند در سایر برندهای معتبر نیز افزایش یابد.

استفاده اپل از این نوع نمایشگر باعث شده تا طبق پیش‌بینی‌های وب‌سایت ترندفورس تنها در سال آینده 35.3 درصد از گوشی‌های تولیدی و تا تنها تا سه سال 49.4 درصد از گوشی‌های تولیدی در سال 2020 از این نوع نمایشگر استفاده کنند.

پیکسل‌های نمایشگرهای AMOLED با سرعتی معادل 3 برابر سرعت فیلم‌های معمولی خاموش و روشن می‌شوند؛ لذا این‌گونه نمایشگرها برای نمایش ویدئوهای پرتحرک و حرکات سریع و روان و کاربردهای دیگری همچون مثل تماشای فیلم و عکس و انجام بازی‌های پرهیجان و اکشن بسیار مناسب است.

کیفیت تصویر AMOLED ها بسیار عالی بوده و در بسیار از اوقات نسبت به دیگر انواع نمایشگر برتری محسوس دارد. ضمن آنکه این نوع نمایشگر معمولا در زیر نور مستقیم خورشید عملکرد بهتری را نسبت به سایر نمایشگرها از خود نشان می‌دهد.

   14 تیر 1396
6 نظر
5.00
  32 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری