زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
14 اردیبهشت 1396 ساعت 18:00
1 نظر

 

باتری جدید برای افزایش مسافت طی شده خودروی‌های برقی تا 1000 کیلومتر

محققان موسسه IKTS فرانکفورت موفق شده است یک طرح مفهومی از یک باتری برای خودروهای برقی را توسعه دهند که می‌تواند علاوه بر کاهش نیاز به فضای جاسازی، مسافت طی شده توسط خودروهای برقی را تا 1000 کیلومتر نیز افزایش دهد.

یکی از مشکلاتی که مانع توسعه و استفاده همه‌گیر از خودروهای برقی شده است، بحث باتری و مسافت طی شده توسط آن‌هاست. در حال حاضر برخی از خودروهای برقی می‌توانند با یک‌بار شارژ، تا حدود 500 کیلومتر نیز مسافت طی کنند و اگر این خودروها می‌خواهند جای خودروهای بنزینی رایج را بگیرند، این مسافت باید حداقل تا چند برابر افزایش یابد.

اما به‌تازگی محققان موسسه IKTS فرانکفورت موفق شده است یک طرح مفهومی از یک باتری برای خودروهای برقی را توسعه دهند که می‌تواند علاوه بر کاهش نیاز به فضای جاسازی، مسافت طی شده توسط خودروهای برقی را تا 1000 کیلومتر نیز افزایش دهد. محققان موسسه IKTS با استفاده از یک الکترود جدید و یک نوار فلزی و همچنین فناوری‌های سرامیکی که می‌تواند دو طرف باتری را پوشش دهد، موفق شده‌اند تا به فناوری ساخت این باتری دست یابند.

اما توسعه هر یک از مواد به‌کاررفته در این باتری فرآیندی پیچیده است. به گفته مدیر این پروژه، تیم تحقیق و توسعه قصد دارد از تجربه و تخصص خود در زمینه فناوری‌های سرامیکی برای طراحی الکترودهای کم‌حجم‌تر استفاده کنند. هنوز کار پژوهش روی این باتری جدید به پایان نرسیده است و محققان امیدوارند که در آینده بتوانند این فناوری را در خودروهای برقی عملی کنند.  14 اردیبهشت 1396
2175 بازدید
1 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری