زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
13 اردیبهشت 1396 ساعت 20:20
3 نظر

 

ساتیا نادلا یک گوشی متفاوت از مایکروسافت را وعده می‌دهد

ساتیا نادلا در جدیدترین سخنان خود عنوان کرده است که گوشی بعدی کمپانی مایکروسافت با سایر گوشی‌های رایج متفاوت خواهد بود.

حدود یک سال است که مایکروسافت هیچ گوشی هوشمندی را به بازار عرضه نکرده و سهم ویندوز فون از بازار نیز به کمتر از یک درصد رسیده است. پیش از این نیر اعلام شده بود که مایکروسافت دیگر از توسعه ویندوز فون ناامید شده است و فعلا قصد ندارد در بازار گوشی‌های هوشمند حضور داشته باشد.

اما به تازگی اعلام شده است که این کمپانی قصد دارد در پایان ماه ژوئن، طرح یک گوشی هوشمند جدید را نهایی کند؛ البته هنوز مشخص نیست که این گوشی جدید با چه سیستم‌عاملی روانه بازار خواهد شد. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، نیز باور دارد که این کمپانی هنوز به ساخت دستگاه‌های موبایل ادامه خواهد داد.

نادلا که در یک مصاحبه پادکستی با Softpedia حضور یافته بود، اعلام کرد که مایکروسافت قصد دارد گوشی هوشمندی را بسازد که با گوشی‌های سنتی بازار متفاوت است و حتی می‌تواند یک محصول دسکتاپی نیز باشد. ساتیا نادلا در این مصاحبه گفت که مایکروسافت تمرکز خود را روی مدیریت، امنیت و ساخت یک گوشی‌هوشمند متفاوت با نام «Continuum» قرار داده است.

نادلا ادامه داد که مایکروسافت در حال حاضر می‌خواهد اطمینان حاصل کند که اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های این کمپانی در سیستم‌عامل ios و اندروید حضور دارند. او همچنین از سرفیس به عنوان یک نمونه خوب از تمایز مایکروسافت در سخت‌افزار نام برد. بسیاری از طرفداران مایکروسافت انتظار محصولی به نام «سرفیس فون» را می‌کشند؛ اما کاملا واضح است که ردموندی‌ها هنوز برای معرفی چنین محصولی آمادگی ندارند.

به گفته ساتیا نادلا، ساخت گوشی‌های هوشمند جدید توسط مایکروسافت امری قطعی است اما این گوشی هوشمند ممکن است به سایر محصولات مشابه موجود در بازار شبیه نباشد. با توجه به اشارات ساتیا نادلا به پروژه Continuum و محصولات سرفیس، می‌توان حدس زد که مایکروسافت قصد دارد محصولی تبدیل‌پذیر را خلق کند که بتواند از یک دستگاه موبایل به یک لپ‌تاپ یا PC تبدیل شود و این آرزویی است که هنوز برای اهالی ردموند میسر نشده است. اساسا ساخت چنین محصولی نیز کار آسانی نخواهد بود و به چند سال توسعه نیاز دارد تا به محصولی کاربردی تبدیل شود.

نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت می‌تواند به این رویای خود جامه عمل بپوشاند؟  13 اردیبهشت 1396
4014 بازدید
3 نظر
3.87
  15 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری