زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
31 فروردین 1396 ساعت 22:27
11 نظر

 

احتمال استفاده از صفحه نمایش‌های OLED برای گوشی‌های آینده ال‌جی

مدتی قبل گزارشی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد در سال ۲۰۱۷ تعداد بیشتری از سازندگان گوشی‌های هوشمند از پنل‌های OLED استفاده می‌کنند. حال خبرها از این حکایت دارد که ال‌جی، بزرگ‌ترین تولید کنندگان پنل‌های LCD، قصد دارد در گوشی‌های آینده خود از صفحات OLED استفاده کند.

شایعات بسیاری از این موضوع خبر می‌دهند که اپل قصد دارد در ساخت آیفون ۸ از پنل‌های OLED بهره بگیرد و گزارش‌های جدید فاش کرد‌ه است اپل ممکن است کمپانی ال‌جی را هم به تولید پنل‌های OLED تشویق نماید، بنابراین کوپرتینویی‌ها علاوه بر سامسونگ تامین کننده دیگری هم خواهد داشت. همچنین در خبری از ET News اعلام شده است که احتمالا ال‌جی به این مورد فکر خواهد کرد.

البته این اقدام ال‌جی تنها به دلیل نیاز اپل به پنل OLED نیست و ال‌جی دیسپلی می‌تواند پنل‌های مورد نیاز ال‌جی الکترونیکس و شرکت‌های دیگر مانند شیائومی را که در اسمارت‌ فون‌های آینده به کار گرفته می‌شوند، تامین کند. در این گزارش اشاره شده که کره‌ای‌ها تولید صفحات OLED خمیده برای گوشی‌های هوشمند را در نیمه اول سال آغاز می‌کنند و شایعه شده این پنل‌ها در پرچم‌دار بعدی‌شان، یعنی ال‌جی V30 استفاده خواهد شد. (البته در حاشیه معرفی ال‌جی جی ۶ این شرکت اعلام کرده بود که فعلا قصد استفاده از صفحه نمایش‌های خمیده را ندارد و از معایب آن‌ها سخن گفته بود!)

با وجود این که ال‌جی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان پنل‌های LCD است، اما این شرکت با صفحات OLED هم بیگانه نیست و پیش از این در ساعت‌ هوشمند خود از این پنل استفاده کرده است، همچنین گوشی‌های جی فلکس از نوعی پنل با نام P-OLED استفاده می‌کردند. طبق خبرها ال‌جی در حدود ۲۲۰۰۰ پنل را در ماه تولید خواهد کرد که انتظار می‌رود این تعداد به ۳۷۰۰۰ واحد افزایش پیدا کند. مشخص نیست آیا این میزان برای تامین نیاز شرکت‌های ال‌جی و شیائومی و حتی اپل کافی خواهد بود یا خیر اما به کار گیری فناوری جدید می‌تواند تجارت نه چندان موفق گوشی‌های هوشمند کمپانی کره‌ای را دچار تحول کند.  31 فروردین 1396
2366 بازدید
11 نظر
2.33
  21 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری