زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
2 آذر 1395 ساعت 17:34
4 نظر

 

خداحافظی سرویس‌های گوگل با اندرویدهای قدیمی

طبق آخرین مطلب منتشر شده در وبلاگ رسمی مخصوص توسعه‌دهندگان، نسخه جدید Google Play Services تنها از اندروید‌هایی با نسخه ۴ یا بالاتر پشتیبانی می‌کند.

گوگل در وبلاگ رسمی مخصوص توسعه‌دهندگان مطلب جدیدی درباره آخرین به‌روزرسانی سرویس‌های خود منتشر کرده است. طبق این مطلب آخرین نسخه از Google Play Services که با شماره نسخه ۱۰.۰.۰ منتشر خواهد شد آخرین نسخه‌ای خواهد بود که از اندروید ۲.۳ پشتیبانی خواهد کرد. طبق برنامه‌ریزی گوگل، نسخه بعدی از Google Play Services که اوایل ۲۰۱۷ با شماره نسخه ۱۰.۲.۰ منتشر خواهد شد برای اجرا به اندروید ۴.۰.۱ بستنی یخی یا بالاتر نیاز دارد.

گوگل در این مطلب درباره علت این تصمیم توضیح داد که از عمر نان زنجیلی گوگل بیش از ۶ سال می‌گذرد. بسیاری از توسعه‌دهندگان دیگر از این نسخه پشتیبانی نمی‌کنند و آمار مصرف کنندگان این نسخه نیز روز به روز کمتر می‌شود. شرکت گوگل نیز برای همراهی با این حرکت و تمرکز بیشتر بر روی بهینه‌سازی و کیفیت سرویس‌های خود، قصد دارد تا دیگر از نسخه‌های بسیار قدیمی اندروید پشتیبانی نکند.

نسخه ۲.۳ اندروید، یعنی نان زنجبیلی برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۰ منتشر شد. در حال حاضر نزدیک به ۱.۳٪ از تلفن‌های همراه اندرویدی کماکان به این نسخه مجهز هستند. هرچند برای استفاده از سرویس‌های گوگل و پشتیبانی نرم‌افزاری مجبور خواهند شد که به فکر دستگاه جدیدی باشند. توسعه‌دهندگان بعد از عرضه این به‌روزرسانی دیگر امکان اتصال دستگاه‌های نان‌زنجبیلی را به سرویس‌های گوگل نخواهند داشت. هر چند ممکن است این امر به مذاق بعضی کاربران خوش نیاید، اما می‌تواند تصمیم درستی در راستای بهبود کیفیت خدمات ارائه شده و همچنین کمک به توسعه‌دهندگان دانست.  2 آذر 1395
4029 بازدید
4 نظر
5.00
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری