زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
12 مهر 1395 ساعت 17:40
97 نظر

 

آیفون 7 ضعیف‌ترین باتری میان پرچمداران را دارد

با اینکه ظرفیت باتری iPhone 7 نسبت به مدل سال قبل افزایش یافته است، آزمایش باتری این دستگاه نشان می‌دهد طول عمر این باتری در میان پرچمداران اصلی بازار از همه بدتر است.

در چند سال اخیر آیفون‌های اپل از نظر عمر باتری جهش قابل توجهی نداشته‌اند، با این حال این شرکت سعی کرده است با بهینه کردن سخت‌افزار و نرم‌افزار گوشی‌های خود طول عمر باتری آنها را افزایش دهد، هرچند که این افزایش کم باشد.

آیفون 7 باتری 1960 میلی‌آمپرساعتی در اختیار دارد که ظرفیتش 245 میلی‌آمپرساعت از آیفون 6اس بیشتر شده است. اپل ادعا می‌کند باتری iPhone 7 تا 14 ساعت مکالمه روی شبکه 3G و 12 ساعت اینترنت‌گردی روی شبکه 3G دوام می‌آورد.

یک بنیاد مستقل تست وسایل الکترونیکی به نام ?Which، که مقر آن در انگلیس است، مقایسه‌ای روی باتری Galaxy S7 ،G5 ،iPhone 7 و HTC 10 انجام داده که نشان می‌دهد عملکرد باتری گوشی 4.7 اینچی جدید اپل از سه پرچمدار دیگر ضعیف‌تر است.

این آزمایش برای مدت زمان مکالمه و اینترنت‌گردی روی شبکه 3G انجام گرفته است که نتایج آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

همان طور که می‌بینید، در هر دو این تست‌ها باتری آیفون 7 ضعیف‌ترین عملکرد را داشته است، در حالی که HTC 10 در بین این 4 پرچمدار بهترین بوده.

البته دلیل شکست خوردن آیفون در این تست‌ها کاملا مشخص است. ظرفیت باتری iPhone 7 به مراتب کمتر از ظرفیت باتری سه پرچمدار دیگر اندرویدی است و به همین دلیل آنها وضعیت بهتری در این آزمایش دارند.

اپل به خوبی می‌داند ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمندش در مقایسه با سایر رقبا چه اندازه کمتر است، اما همچنان ترجیح می‌دهد گوشی سبک‌تر و باریک‌تری داشته باشد و ظرفیت باتری را فدای آن کند. با این حال ممکن است بسیاری از کاربران آیفون ترجیح دهند گوشی ضخیم‌تری داشته باشند اما باتری گوشی آنها بیشتر عمر کند. نظر شما به عنوان کاربر آیفون چیست؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری