زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
13 مهر 1395 ساعت 12:51
4 نظر

Lexus UX Concept

تماشا کنید: لکسس UX ؛ برادر کوچکتر NX

نمایشگاه پاریس: از مانیتورهای کنسول خسته شده‌اید؟! ژاپنی‌ها در شاسی‌بلند جدید Lexus UX از نمایشگر هولوگرامی استفاده کرده‌اند.

بزرگترین چالش طراحان زمانی است که بخواهند چیز جدیدی خلق کنند؛ چیزی که قبلا مشابه یا الگویی نداشته و در عین حال باید نوآورانه و جذاب باشد. طراحان لکسس سال‌هاست که مشغول خلق خودروهایی جدید و اندکی هم عجیب هستند. تازه‌ترین هنر این طراحان در ساخت شاسی‌بلند جدید UX خلاصه شده است.

UX ، که در استودیوی طراحی لکسس در جنوب فرانسه ساخته شده، با اینکه در طراحی خود بسیاری از ویژگی‌های NX و RX را قرض گرفته است ولی ویژگی‌های کاملا جدیدی دارد مثل طراحی بومرنگ مانند ستونC، استفاده از پلی‌کربنات نیمه‌شفاف در ستونA که دید بیشتری به راننده می‌دهد، استفاده از رنگ‌های تیره برای داشبورد تا حواس راننده کمتر پرت شود و نهایتا استفاده از نمایشگر هولوگرام در کنسول وسط.

اما مهم‌ترین ویژگی در طراحی UX را باید صندلی‌هایش دانست؛ این صندلی‌ها ساختار ارتجاعی دارند و وزن راننده را بهتر از صندلی‌های متداول در بدنه صندلی توزیع می‌کنند. این صندلی، که با الهام از صندلی‌های Kinetic Seat لکسس طراحی شده است، در تکان‌های جاده، کمترین ضربه را به بدن راننده منتقل می‌کند.

UX فعلا در فاز مفهومی است ولی تاقبل از 2018 نسخه نهایی آن به بازار معرفی می‌شود که احتمالا نیز هیچکدام از ویژگی‌های امروزش را نخواهد داشت! لکسس، که هم‌اکنون نام‌های UX200 و UX250 را در اروپا ثبت تجاری کرده است، UX را بزودی در ابعادی کوچکتر از NX و در کلاس جمع و جورها به بازار می‌فرستد؛ کلاسی که ب‌ام‌و X2 نیز بزودی وارد آن می‌شود.

 

در کانال‌های اینستاگرام و تلگرام ما، خبرهایی هست که شما از آن بی‌خبرید!نظرات کاربران

در حال بارگذاری