زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
16 شهریور 1395 ساعت 14:49
2 نظر

 

88 درصد دستگاه‌های واجد شرایط به iOS 9 مهاجرت کرده‌اند

اپل در آستانه معرفی نسخه جدید سیستم‌عامل خود اعلام کرده است که حدود یک سال پس از عرضه iOS 9 حدود 88 درصد دستگاه‌ها به این نسخه مهاجرت کرده‌اند.


 

اپل در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرده 88 درصد دستگاه‌های آی‌اواسی که iOS 9 برایشان عرضه شده است به این نسخه مهاجرت کرده‌اند. 9 دستگاه از 10 آیفون، آیپد، و آیپاد تاچ اخیرا معرفی‌شده جزو دستگاه‌های واجد شرایطند.

نسخه بعدی آی‌او‌اس احتمالا در کنفرانس هفتم سپتامبر (هفده شهریور) اپل رونمایی خواهد شد و اپل بسیار امیدوار است که این نسخه بتواند رکورد بالای تطابق‌پذیری iOS 9 را تکرار کند. اینکه نسخه جدید سیستم‌عامل برای 9 دستگاه از 10 دستگاه تازه معرفی‌شده ارائه شود به خودی خود رکورد محسوب می‌شود، اما نکته جالب درصد کاربرانی بود که نسخه نهم آی‌اواس را در کمتر از یک ماه روی دستگاه خود نصب کردند: 50 درصد! این میزان رکورد سریع‌ترین تطابق کاربران با آی‌اواس را در تاریخ این سیستم‌عامل ثبت کرد. آی‌اواس 9.1 نیز با استقبال خوبی روبرو شد و خیلی زود درصد مهاجرت کاربران به آن به عدد 66 رسید.

هرچند سیستم‌عامل‌های مختلف سهم خود را از بازار دارند و هر کدام نقاط ضعف و قوت مختلفی دارد، وقتی در عرصه موبایل بحث به‌روزرسانی مطرح می‌شود بی درنگ نام iOS به عنوان پادشاه این بخش به ذهن متبادر می‌شود. در حالی که سیستم پیچیده آماده‌سازی به‌روزرسانی اندروید و کمبود توسعه ویندوز موبایل باعث می‌شود بسیاری از کاربران مدت‌ها منتظر نسخه جدید سیستم‌عامل بمانند (که شاید هرگز هم دریافت نکنند!)، کاربران آی‌اواس می‌توانند با خیال راحت نسخه‌های جدید را دریافت کنند و از قابلیت‌های تازه لذت ببرند. به‌روزرسانی‌های آی‌اواس فارغ از اینکه چه دستگاهی دارید، از چه شبکه مخابراتی استفاده می‌کنید یا در چه کشوری هستید در دسترس شما قرار می‌گیرد؛ در حالی که برای اندروید هر کدام از این موارد تاخیری برای دریافت آخرین نسخه ایجاد می‌کند.

آیا این ویژگی iOS ممکن است معیاری تاثیرگذار برای انتخاب دستگاه هوشمند بعدی شما محسوب شود؟  16 شهریور 1395
2108 بازدید
2 نظر
4.33
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری