زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
13 شهریور 1395 ساعت 11:52
5 نظر

 

استفاده از سنسورهای دوربین سونی در Pixel XL گوگل

بر اساس اطلاعات جدیدی از که از گوشی‌های جدید گوگل به دست آمده است مشخص شده این گوشی‌ها از سنسورهای دوربین سونی استفاده می‌کنند که نسبت به قبل کیفیت و عملکرد بهتری برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

حتما در خبرها شنیده‌اید که دیگر نام نکسوس بر گوشی‌های گوگل گذاشته نخواهد شد و گوشی‌های هوشمند امسال این شرکت با اسم‌های Pixel و Pixel XL به بازار می‌آیند.

از ابتدای عرضه گوشی‌های نکسوس یکی از انتقادهایی که به آنها وارد می‌شد کیفیت پایین دوربین‌شان بود. سال گذشته گوگل این ضعف را با کمک سنسورهای IMX سونی تا حد زیادی برطرف کرد. اکنون براساس اطلاعات تازه به دست آمده، به نظر می‌رسد کیفیت دوربین گوشی‌های 2016 گوگل باز هم بهتر شده است.

به لطف نتایج بنچمارک فاش‌شده می‌دانیم Pixel و Pixel XL از دوربین 12 مگاپیکسلی در عقب و دوربین 8 مگاپیکسلی در جلو بهره می‌برند. امسال در دوربین اصلی به جای سنسور IMX278 از سنسور جدیدتر IMX378 سونی استفاده شده و دوربین سلفی نیز به سنسور IMX178 مجهز شده است؛ بنابراین انتظار داریم عملکرد دوربین گوشی‌های پیکسل بهتر از قبل شود.

از آنجا که اکثر سخت‌افزارهای Pixel و Pixel XL با هم مشترک است، هیچ بعید نیست که گوشی کوچک‌تر نیز از همین سنسورها استفاده کند؛ با این حال فعلا نمی‎شود در این‌باره مطمئن بود.  13 شهریور 1395
3529 بازدید
5 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری