زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
13 مرداد 1395 ساعت 16:28
6 نظر

 

سهم مارشمالو به 15.2 درصد رسید

اگرچه مدت زیادی از انتشار اندروید 6 می‌گذرد، تعداد زیاد گوشی‌های اندرویدی باعث شده تا اندروید 6 رشد آرامی داشته باشد. اکنون این نسخه از اندروید روی 15.2 درصد گوشی‌های اندرویدی نصب شده است.

گوگل این بار آمار و ارقام مربوط به نسخه‌های اندروید را کمی زودتر از همیشه منتشر کرد؛ آماری که نشان از رشد نسبتا خوب اندروید 6 روی گوشی‌های اندرویدی دارد. این آمار بر اساس استفاده از فروشگاه پلی استور گوگل منتشر می‌شود. طبق این گزارش، 15.2 درصد از دستگاه‌های اندرویدی اکنون از اندروید 6 استفاده می‌کنند؛ آماری که نشان می‌دهد میزان نصب اندروید 6 روی دستگاه‌های اندرویدی 14 درصد رشد داشته است.

اندروید 5 لالیپاپ هم نسبت به ماه قبل رشد داشته است و اکنون با 35.5 درصد محبوب‌ترین توزیع اندروید به شمار می‌رود. پس از اندروید 5، اندروید 4.4 کیت کت با 29 درصد و اندروید جلی بین با 16.7 درصد بیشترین طرفدار را دارند. سایر نسخه‌های اندروید در مجموع بر روی کمتر از 3.5 درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب شده‌اند.

انتظار می‌رود اندروید 7 نوگت اواخر ماه جاری روانه بازار شود و نکسوس‌های گوگل اولین گوشی هایی هستند که اندروید 7 آپدیت می‌شوند. گفته می‌شود نکسوس 5 گوگل به اندروید نوگت آپدیت نمی‌شود و اگر این خبر حقیقت داشته باشد احتمالا تنها نکسوس 6 و نسخه‌های بالاتر نکسوس به آخرین نسخه اندروید آپدیت می‌شوند.نظرات کاربران

در حال بارگذاری