زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
2 مرداد 1395 ساعت 18:35
1 نظر

Pokemon Cars

اگر پوکمون‌ها ماشین بودند!

به نظر شما اگر شخصیت‌های پوکمون تبدیل به خودرو می‌شدند چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتاد؟!

محبوبیت بسیار زیاد بازی پوکمون در سراسر جهان دیگر قابل انکار نیست؛ وقتی این بازی در یک هفته رکورد بیشترین تعداد دانلود در تاریخ اپ‌استور را شکست و در مدت 2 هفته نیز پرداخت درون برنامه‌ای‌اش از عدد 14 میلیون دلار گذشت یعنی اینکه اتفاق بزرگی در عرصه بازی‌های واقعیت مجازی رخ داده است. پوکمون‌ها موجودات عجیب و غریبی هستند و هرکدام ویژگی‌های خاص خودش را دارد اما اگر این موجودات می‌توانستند به خودرو تبدیل شوند به‌نظرتان هر پوکمون تبدیل به چه خودرویی می‌شد؟!

Pikachu برای نیسان جوک

پیکاچو از ادغام دو واژه Pika و Chu تشکیل شده؛ در زبان ژاپنی معادل هم‌آوای پیکا به معنای جرقه است و چو نیز معادل هم‌آوای موش است. پیکاچو با اینکه قد 40 سانتیمتری دارد ولی با همین جثه کوچکش و به لطف داشتن الکتریسیته به خوبی ازپس رقیبان برمی‌آید. همان طور که پیکاچو یکی از خاص‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های پوکمون است، در دنیای خودروها نیز باید با یکی از خاص‌ترین و متفاوت‌ترین خودروهای جهان مقایسه شود که قاعدتا نیسان جوک حرف اول را می‌زند. چراکه استایل خاص آن شبیه هیچ خودروی دیگری در دنیای شاسی‌بلندهای کوچک نبود.

Squirtle برای فولکس واگن بیتل

یکی از اولین شخصیت‌های پوکمون لاک‌پشت آبی رنگی بود که ژاپنی‌ها به آن Zenigame می‌گفتند ولی با آمدن نسخه‌های انگلیسی پوکمون نام جدید اسکوئیرتل را به آن دادند. قوس سقف بیتل و چراغ‌های دایره‌ای شکلش باعث شده است این فولکس واگن شباهت خوبی به لاک‌پشت مبارز پوکمون‌ها داشته باشد. طراحان برای شباهت بیشتر این دو شخصیت قسمتی از خودرو را به رنگ آبی درآورده‌اند و روی بدنه نیز از خطوط مورب استفاده کرده‌اند تا تداعی‌کننده روی لاک باشد.

Bulbasaur برای رنجروور ایووک کانورتیبل

بالباسور که نامش از ادغام Bulb (به معنی پیاز) و Dinosaur شکل گرفته است، روی کمرش پیازچه‌ای دارد که با آن حساب دشمنانش را می‌رسد. احتمالا بازوبسته شدن این پیازچه بوده که طراحان را به فکر سقف‌های سافت تاپ (غیرفلزی) انداخته است. از طرف دیگر بالباسور موجودی جان‌سخت است و حتی با نور آفتاب هم زنده می‌ماند. این جان‌سختی‌اش شاید او را شبیه رنجروور ایووک کند؛ خودرویی که هرچند لوکس است، جان‌سختی‌ آن در آفرود مثال‌زدنی است.

Charmander برای پورشه کیمن

چارماندر اژدهای کوچکی است که نینتندو در سری‌های اول پوکمون علاقه زیادی به استفاده از آن داشت. چارماندر مثل اکثر پوکمون‌ها ظاهر دوست‌داشتنی دارد ولی پشت همین ظاهر جالب اژدهایی کشنده خفته است! چه خودرویی می‌شناسید که ظاهری آرام با باطنی وحشی داشته باشد؟! نظرتان درمورد کیمن چیست؟ پورشه‌ای که به رغم کامپکت بودنش به انجینی 300 اسبی برای ازپادرآوردن رقبا مجهز است.

Meowth برای مرسدس AMG GT R

میوث گربه‌ای است که در روز می‌خوابد و معمولا شب‌ها در شهر پرسه می‌زند. میوث گربه بااستعدادی است و به لطف توانایی‌اش در برقراری ارتباط با انسان‌ها معمولا شخصیتی محوری در میان پوکمون‌ها دارد. میوث با اینکه از پنجه‌هایش برای مبارزه استفاده می‌کند، سرعت زیادی در حرکت کردن و گریختن دارد و به همین دلیل شاید بتوان آن‌را مشابه مرسدس 3.5 ثانیه‌ای AMG GT R دانست.

Jigglypuff برای فیات 500

پوکمون‌ها بامزه‌اند اما جیگلی‌پف ملوس است! این پوکمون برخلاف بقیه زیاد جنگاور نیست ولی می‌تواند با چشمانش هیپنوتیزم کند و سپس با خواندن لالایی دشمنانش را به خواب عمیقی فرو ببرد. جیگلی‌پف هنگام عصبانی شدن خودش را باد می‌کند به همین دلیل به او بالون هم می‌گویند. علاقه به خواندن، داشتن بدنی گرد شبیه توپ، پوست صورتی رنگ و چشمان آبی یا سبزرنگ باعث شده جیگلی‌پف یکی از محبوب‌ترین پوکمون‌ها برای دختران باشد. حالا بگویید دخترانه‌ترین خودرو کوچک جهان چیزی غیر از فیات 500 است؟!

Snorlax برای پورشه ماکان

اسنورلکس از ادغام دو واژه snore به معنای خروپف و relax ساخته شده است. اسنورلکس اصولا اعتقادی به مبارزه ندارد چون اکثر اوقات خواب است و هر کجا که جنگی راه افتاد مطمئن باشید که او در حالت افقی روی زمین خوابیده است! این گربه بیش از 400 کیلوگرم وزن دارد به همین دلیل به او لقب سنیگن‌ترین پوکمون داده‌اند. مبارزه همیشه آخرین گزینه برای اسنورلکس است و تا زمانی که عصبانی‌اش نکنید اوج قدرتش را نشان نمی‌دهد. بنابراین شاید بتوان او را شبیه پورشه ماکان دانست؛ ماکان نیز درمدل پایه یک شاسی‌بلند لوکس معمولی است که تنها 252 اسب قدرت دارد، ولی اوج قدرتش را باید در مدل توربوی 76000 دلاری آن دید که با 400 اسب به مصاف رقیبان می‌رود.

Mewtwo برای لکسس LC500

میوتو یعنی دومین میو! این پوکمون نسل جدید میو محسوب می‌شود که بزرگ‌تر، قوی‌تر و باهوش‌تر است. میوتو به لحاظ ظاهری شبیه موجودی نیست چراکه از ترکیب گربه و سنجاب و بخشی از کانگورو خلق شده است. در خانواده پوکمون‌ها میوتو را باهوش‌ترین و جادویی‌ترین عضو می‌شناسند چون می‌تواند با قدرت تله کینسیس، بدون دست‌زدن به اجسام، آن‌ها را تکان دهد و با قدرت تله‌پاتی نیز با دیگران ارتباط برقرار کند. درواقع میوتو قدرت ماورایی‌اش را مدیون طبیعت است و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای جایگزینی او LC500 است؛ لکسسی که او هم قدرت زیاد 467 اسبی‌اش را مدیون پیشرانه هیبریدی و دوستدار محیط زیست است.

Lapras برای نیسان فیگارو

لاپراس موجودی شبیه سرندیپیتی خودمان است! لاپراس که خیلی کم در میان پوکمون‌ها پیدایش می‌شود بیشتر نقش قایق را برای بقیه ایفا می‌کند! لاپراس دو ویژگی مهم دارد: اول اینکه موجود خونسردی است و دوم اینکه بدنش رنگ آبی و کرم دارد. احتمالا ترکیب این دو ویژگی است که باعث شده طراحان، نیسان Figaro دهه 90 میلادی را بهترین گزینه برای جایگزینی لاپراس بدانند. جالب است بدانید که فیگارو تنها در چهار رنگ (به نشانه چهار فصل) عرضه می‌شد. یکی از این رنگ‌ها Pale Aqua نام داشت که بیانگر فصل تابستان بود. در این مدل بدنه خودرو رنگ آبی اما سقف آن رنگ کرم داشت؛ ترکیبی شبیه ترکیب رنگ لاپراس.

Togepi برای مزدا RX-8

تاگپی پوکمون بسیار کوچکی است که لباسی شبیه تخم مرغ شکسته دارد! این کوچولو نماد خوش‌شانسی و موفقیت است و می‌تواند انرژی مثبت بقیه را جذب کند و حتی به کسانی که به آن نیاز دارند منتقل کند. تاگپی همچنین نماد شادی و لذت است و به همین دلیل اکثر اوقات چهره خندانی دارد. حالا که صحبت از چهره خندان شد، چه خودرویی خوش‌روتر از مزدا RX-8 نسل دوم که مانند تاگپی هم چشمان کشیده داشت و هم طراحی جلوپنجره و سپرش تداعی‌کننده لبخند بود. البته نه فقط RX-8 بلکه اکثر خودروهای مزدا به دلیل استفاده از فلسفه طراحی Nagara چهره خندانی داشتند، تا اینکه در سال 2011 مزدا از زبان طراحی جدید KODO استفاده کرد و چهره خندان را از خودروهایش برداشت.

با کالایاب خودرو در «کانال کالایاب خودرو تلگرام» و «اینستاگرام کالایاب خودرو» همراه شویدنظرات کاربران

در حال بارگذاری