زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
27 تیر 1395 ساعت 11:16
9 نظر

 

تماشا کنید: جان‌سخت کانادایی؛ مردی که هر روز 2000 کیلومتر می‌راند

با چه حقوقی حاضرید نصف روز را رانندگی کنید تا به محل کارتان برسید؟ امروز قصد معرفی کاری را داریم که شاید انجام دادنش از کار معدن هم سخت‌تر باشد!

تد کلارک سوژه امروز ماست. آقای کلارک ساکن شهر کلگری در استان آلبارتای کاناداست. شغل کلارک البته شغل عجیب و غریبی نیست. وی عاشق سرو نوشیدنی‌های سرد و گرم است، به همین دلیل به عنوان باریستای حرفه‌ای در رستوران کار می‌کند. اما مسئله اینجاست که محل کار آقای کلارک در شهر ونکوور در بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین استان کانادا، واقع شده و همه مشکلات نیز از همین‌جا شروع می‌شود!

آقای کلارک برای رفتن به سر کار مجبور است هر روز فاصله میان شهر کلگری تا ونکوور را با تویوتا هایلندر نسل اولش طی کند که یعنی هر روز باید حدود 1944 کیلومتر (باتوجه به ترافیک مسیرها) پشت فرمان باشد! کلارک می‌گوید هزینه بنزینی که هر هفته می‌سوزاند به 500 دلار می‌رسد. مابقی این داستان را در ویدئوی زیر و از زبان خودش بشنوید.

برای آنکه با کار سختی که آقای کلارک هر روز انجام می‌دهد بیشتر آشنا شویم، بهتر است او را با رانندگان خودروهای تجاری (سنگین) مقایسه کنیم که روزانه هم مسافت زیادی طی می‌کنند و هم اینکه ساعات زیادی پشت فرمان هستند. به عنوان مثال، در ایالات متحده رانندگان خودروهای تجاری

  • بیشتر از 11 ساعت در روز اجازه رانندگی ندارند، در صورتی که کلارک 12 تا 13 ساعت می‌راند.
  • بعد از هر نوبت کاری باید 10 ساعت تعطیل باشند، در صورتی که آقای کلارک بیشتر از 5 ساعت وقت استراحت ندارد!
  • به همراه کمک‌راننده‌شان در طول روز حداکثر 1500 تا 2000 کیلومتر طی می‌کنند که معادل همان مسافتی است که آقای کلارک هر روز به‌تنهایی می‌پیماید.

با کالایاب خودرو در «کانال کالایاب خودرو تلگرام» و «اینستاگرام کالایاب خودرو» همراه شوید  27 تیر 1395
4337 بازدید
9 نظر
3.71
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری