زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
29 اردیبهشت 1395 ساعت 11:47
4 نظر

 

اپل بزرگترین تولیدکننده گجت‌های پوشیدنی نیست!

آیا شما هم فکر می‌کنید گجت‌های پوشیدنی و در راس آنها ساعت‌های هوشمند هنوز کاربری کافی ندارند تا جایی میان گجت‌هایتان پیدا کنند؟

ساعت‌های هوشمند معمولا کاربرد بیشتری نسبت به سایر ابزارهای سلامتی و پوشیدنی برای کاربران دارند. اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که ساعت‌های هوشمند قیمت بیشتری نیز دارند. با این حساب عجیب نیست اگر بدانید Fitbit و شیائومی بزرگترین تولیدکننده‌های ابزارهای پوشیدنی هستند.

اگرچه آمار فروش ساعت‌های این شرکت تا حدودی کاهش یافته است، هنوز هم اپل پرفروش‌ترین ساعت هوشمند را در اختیار دارد. طبق آمار IDC، اپل در سه ماهه چهارم 2015، 5 میلیون اپل واچ به فروش رسانده در حالی که در سه ماهه اول 2016 این شرکت تنها 1.5 میلیون دستگاه فروخته است. البته همین میزان نیز اپل را در جایگاه سوم لیست فروش ابزارهای پوشیدنی نگه داشته است. در این لیست فیت بیت با فروش 4.8 میلیون دستگاه پوشیدنی در جایگاه اول و شیائومی با فروش 3.7 میلیون دستگاه پوشیدنی در جایگاه دوم قرار گرفته است. Garmin با فروش 900 هزار دستگاه درجایگاه چهارم  و سامسونگ و BBK هم با فروش 700 هزار دستگاه باهم در جایگاه پنجم قرار گرفتند.

در بخش ساعت‌های هوشمند اپل، سامسونگ و موتورولا با فروش 400 هزار دستگاه پوشیدنی در جایگاه اول تا سوم قرار گرفته‌اند و هوآوی با فروش 200 هزار دستگاه در جای چهارم قرار دارد.

به طور کلی به نظر می‌رسد بازار گجت های پوشیدنی با فروش 19.7 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2016، که نسبت به سال قبل 67.2 درصد افزایش یافته، بازاری قدرتمند است. اما بخش بزرگ این رقم به ابزارهای سلامتی و کنترل‌کننده‌های پایه و نه به ساعت‌های هوشمند مربوط می‌شود. به نظر می‌رسد اپل واچ و ساعت‌های هوشمند اندرویدی هنوز راه درازی پیش‌رو دارند تا با افزایش کاربردهایشان طرفداران بیشتری را به سوی خود جلب کنند.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری