زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
16 فروردین 1395 ساعت 11:18
126 نظر

پیکسل‌های بیشتر یا اندازه بزرگ‌تر؟

مقایسه دوربین Galaxy S7 با Galaxy Note 5

درحالی که عادت کرده‌ایم گوشی‌های جدیدتر را با دوربین‌های قوی‌تر ببینیم، شاهد بودیم تعداد پیکسل‌های پرچمداران جدید سامسونگ نسبت به سال قبل کاهش یافت و از 16 مگاپیکسل به 12 مگاپیکسل رسید. اما آیا این کاهش بر کیفیت دوربین گلکسی اس 7 و اس 7 اج تاثیری داشته است؟ در این مطلب دوربین 12 مگاپیکسلی گلکسی اس 7 را با دوربین 16 مگاپیکسلی گلکسی نوت 5 مقایسه کرده‌ایم تا ببینیم در دوربین گوشی‌های جدید سامسونگ چه تغییری روی داده است.

سامسونگ در پرچمداران 2016 خود تغییری ایجاد کرده که برای خیلی‌ها جالب و سوال‌برانگیز است. برخلاف همیشه که سال به سال مقدار پیکسل‌ دوربین پرچمداران سامسونگ افزایش می‌یافت، کره‌ای‌ها این بار تصمیم گرفتند اندازه پیکسل‌های دوربین را افزایش دهند؛ درنتیجه مقدار پیکسل دوربین Galaxy S7 و Galaxy S7 edge از 16 به 12 مگاپیکسل کاهش پیدا کرد.
توجیه سامسونگ این است که افزایش تعداد پیکسل‌های دوربین از یک اندازه‌ به بعد دیگر تاثیر زیادی بر کیفیت تصویر نخواهد داشت. به همین دلیل به جای افزایش تعداد آنها، اندازه پیکسل‌ها را بزرگ‌تر کرده است تا در موقعیت‌های کم‌نور دوربین عملکرد بهتری  پیدا کند.
برای اینکه بفهمیم این تصمیم بر کیفیت دوربین 12 مگاپیکسلی Galaxy S7 نسبت به دوربین 16 مگاپیکسلی Galaxy Note 5 چه تاثیری داشته است، تصاویر گرفته‌شده با دوربین این دستگاه‌ها را دو به دو کنار هم قرار دادیم که در ادامه مطلب می‌توانید آنها را مشاهده کنید. تصاویر در حالت Auto و با HDR روشن گرفته شده‌اند.

 

راست: گلکسی اس 7 - چپ: گلکسی نوت 5


 


 


 

 
 


 


 

 

نظر شما در مورد مقایسه دوربین‌های این دو گوشی چیست؟ آیا کم کردن تعداد پیکسل‌ها و بزرگ‌تر کردن اندازه آنها توانسته است به افزایش کیفیت دوربین Galaxy S7 کمکی بکند یا خیر؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری