زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
2 شهریور 1394 ساعت 12:30
13 نظر

 

7 گوشی هوشمند که، با وجود باتری بزرگ‌تر، از رقابت با باتری نوت 5 بازمی‌مانند

پیش از معرفی گلکسی نوت 5 سامسونگ شک‌وتردیدهای زیادی نسبت به عملکرد باتری 3000 میلی‌آمپرساعتی این فبلت جدید وجود داشت. اما با معرفی این گوشی مشخص شد باتری آن طول عمر بسیار خوبی نسبت به سایر گوشی‌های هم‌رده دارد.

خیلی‌ها وقتی شنیدند که گلکسی نوت 5 باتری کوچک‌تری نسبت به مدل قبلی خود دارد، کمی ناامید شدند. با معرفی یک گوشی قدرتمند‌تر همیشه انتظار داریم باتری بزرگ‌تری هم ببینیم، ولی در گلکسی نوت 5 این اتفاق نیفتاد و سامسونگ از باتری 3000 میلی‌آمپرساعتی در مقایسه با باتری 3220 میلی‌آمپرساعتی گلکسی نوت 4 استفاده کرد.

با وجود شک‌وتردیدها نسبت به عملکرد باتری گلکسی نوت 5، پس از معرفی شدن و بیرون آمدن نتایج تست‌های صورت‌گرفته مشخص شد طول عمر باتری این فبلت نه‌تنها از گلکسی نوت 4 کمتر نیست، بلکه بیشتر هم هست؛ که احتمالا آن را به پردازنده و نمایشگر کم‌مصرف‌تر و بهینه‌سازی‌های صورت‌گرفته مدیونیم.

 

 

باتری گلکسی نوت 5 سامسونگ تنها در مقایسه با نوت 4 نیست که عملکرد خوب خودش را نشان می‌دهد، بلکه هستند گوشی‌های هوشمند دیگری که با داشتن باتری‌ای با ظرفیت برابر یا حتی بیشتر، طول عمر کمتری نسبت به این گوشی تازه‌وارد دارند.

چند روز پیش در مطلبی اشاره کردیم که گلکسی نوت 5 توانسته است در تست‌ها به امتیاز 9 ساعت و 11 دقیقه برسد. این امتیاز معیار ما در عملکرد باتری سایر دستگاه‌هاست و می‌توان وضعیت طول عمر باتری را نسبت به آن سنجید.

 

Huawei Ascend Mate7
فبلت 6 اینچی شرکت هوآوی، با وجود داشتن باتری 4100 میلی‌آمپرساعتی، طول عمر باتری تقریبا برابر با گلکسی نوت 5 به دست آورده است. این گوشی در تست‌ها به امتیاز 9 ساعت و 3 دقیقه رسید که نسبت به گلکسی نوت 5 هنوز 8 دقیقه کمتر است. 

Samsung Galaxy Note 4
همان‌طور که گفتیم، ظرفیت باتری گلکسی نوت 4 حدود 220 میلی‌آمپرساعت بیشتر از نوت 5 است. نوت 4 در تست باتری به امتیاز 8 ساعت و 43 دقیقه رسید که نشان می‌دهد باتری بزرگ‌تر همیشه طول عمر بیشتری ندارد.

 

 

Nexus 6
نکسوس‌های گوگل معمولا از نظر طول عمر باتری تعریف چندانی ندارند، اما نکسوس 6 با داشتن باتری 3220 میلی‌آمپرساعتی توانست این وضعیت را نسبت به اعضای قدیمی خانواده خود بهبود ببخشد. با این حال به نظر می‌رسد با توجه به امتیاز 7 ساعت و 53 دقیقه‌ای، هنوز جای کار برای بهتر شدن باتری این دستگاه‌ها وجود داشته باشد.Asus ZenFone 2
ایسوس نسل دوم گوشی‌های ZenFone خود را به باتری 3000 میلی‌آمپرساعتی مجهز کرده که ظرفیت آن برابر ظرفیت باتری گلکسی نوت 5 است. اگرچه این دو دستگاه باتری‌هایی با ظرفیت برابر دارند، ZenFone 2، با کسب امتیاز 7 ساعت و 34 دقیقه، نتوانست خودش را به گلکسی نوت 5 نزدیک کند.

 


Samsung Galaxy Note Edge
اولین دستگاه عرضه‌شده با صفحه نمایش خمیده سامسونگ همین گلکسی نوت اج است که باتری‌اش مشابه باتری نوت 5 است. نوت اج با کسب امتیاز 7 ساعت و 8 دقیقه اختلافی 2 ساعتی نسبت به نوت 5 از خود نشان داد.

 


Microsoft Lumia 640 XL
فبلت 5.7 اینچی مایکروسافت، همچون پرچم‌دار جدید سامسونگ، از باتری 3000 میلی‌آمپرساعتی استفاده می‌کند، اما در آزمایش طول عمر باتری تنها موفق شد امتیاز 7 ساعت و 2 دقیقه کسب کند.

 

 

LG G4
با اینکه تعریف‌های زیادی از باتری LG G4 شنیده‌ایم، نتایج تست‌ها چیز دیگری نشان می‌دهد. جی4 با داشتن باتری 3000 میلی‌آمپرساعتی حدود 33 درصد طول عمر باتری کمتری نسبت به گلکسی نوت 5 دارد.

 


 

در پایان خوب است در مورد یک گوشی دیگر نیز صحبت کنیم: گوشی اکسپریا Z3 سونی که به باتری 3100 میلی‌‌‌آمپرساعتی مجهز است و تقربیا با گلکسی نوت 5 در یک رده قرار می‌گیرد. باید بگوییم یکی از گوشی‌هایی که پرچم‌دار جدید سامسونگ در برابر آن کم می‌آورد همین اکسپریا Z3 سونی است که با کسب امتیاز 9 ساعت و 29 دقیقه بالاتر از نوت 5 قرار می‌گیرد.

 


 

منبع: PhoneArenaنظرات کاربران

در حال بارگذاری