زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
13 مرداد 1394 ساعت 13:00
1 نظر

 

آلمانی‌ها صاحب جدید نقشه‌های Here نوکیا شدند

سرانجام صاحب جدید نقشه‌های Here نوکیا مشخص شد! سه شرکت خودروساز آلمانی شامل BMW ،Audi و Mercedes موفق شدند این سرویس را به قیمت 3 میلیارد دلار خریداری کنند.

اگرچه نوکیا قرار است دوباره به بازار گوشی‌های موبایل بازگردد، گویا این شرکت علاقه زیادی به بخش نرم‌افزاری خود ندارد. به همین دلیل این شرکت فنلاندی از چند ماه پیش اعلام کرد که قصد دارد سرویس نقشه‎های Here خود را به فروش برساند.
طی این مدت خریداران زیادی برای این سرویس پیدا شد که از میان آنها می‌توان به مایکروسافت و اوبر اشاره کرد، ولی در نهایت کنسرسیومی از خودروسازان آلمانی شامل BMW ،Audi و Mercedes موفق شد این سرویس را با قیمتی حدود 3 میلیارد دلار تصاحب کند. گفته شده که این سه شرکت به یک اندازه از Here Maps سهم خواهند داشت و قرارداد آن در سه‌ماهه اول 2016 نهایی خواهد شد.

 


تصاحب کردن این سرویس از این جهت برای خودروسازان آلمانی اهمیت دارد که می‌توانند وابستگی خودشان را به سرویس نقشه‌های گوگل و TomTom کاهش دهند و نرم‌افزار جهت‌یابی مورداستفاده در خودروهای خود را آن‌گونه که می‌خواهند، توسعه بخشند.
با توجه به اینکه هر سال درخواست‌ها برای خرید خودروهای هوشمند بیشتر می‌شود، خودروسازان تلاش می‌کنند قابلیت‌های بیشتری در این راستا به تولیدات خود بیفزایند. با عرضه Android Auto و ورود گوگل به صنعت خودروسازی، زنگ خطر برای بزرگان این صنعت به صدا درآمد تا حرکتی به خود بدهند، در غیر این صورت، در چشم به هم زدنی خودشان را تحت سلطه گوگل خواهند دید.
در اختیار گرفتن سرویس Here نوکیا ممکن است قدم اول در مبارزه با گوگل باشد. باید دید در آینده، با گسترش استفاده از سیستم عامل اندروید برای خودروها، کدام‌یک از طرف‌های رقابت سهم بیشتری از بازار به دست خواهند گرفت.

منبع: Theverge  13 مرداد 1394
2552 بازدید
1 نظر
4.80
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری