زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
19 فروردین 1392 ساعت 11:15
307 نظر

 

بررسی کاور مخصوص گلکسی اس 4 (Galaxy S4) با نام S View Cover

کاوری که تنها محافظ نیست

گلکسی اس 4 نه تنها از نظر ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزاری خود یک پدیده به حساب می‌آید، بلکه در کنار این هوشمند یکه تاز، لوازم جانبی خاصی ارائه شد که به برتر بودن آن در میدان رقابت کمک بیشتری خواهد کرد. یکی از این لوازم جانبی کاور مخصوص به نام S View Cover است. امروز با هم بررسی این کاور دوست داشتنی را در می‌بینیم.

 

در مجموع این کاور یک نسخه بهبود یافته از همان Flip Cover است که در بالای خود یک پنجره‌ای دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا به سرعت و بدون نیاز به باز کردن درب کاور، ساعت و دیگر ناتیفیکیشن‌ها و ... را ببینید. به نظر این کاور بسیار کار را راحت خواهد کرد اما به خاطر داشته باشید برای راحتی زیاد باید هزینه زیادی نیز بپردازید، قیمتی که برای این کاور درنظر گرفته شده 70 دلار است.

 

 

طراحی

 

این کاور از دو تکه تشکیل شده ، یکی همان درب کاور که جنسی چرم مانند دارد و دیگری تکه پشتی آن است که درست مانند درب پشتی باتری از پلاستیک مرغوب ساخته شده است. بر روی کاور جلویی نام گلکسی اس 4 نوشته شده است. قسمت جلویی کاور به راحتی کثیف می‌شود و تمیز کردن آن نیز کار راحتی نیست.

 

 

در قسمت پشت درب جلویی کاور که بر روی صفحه نمایش قرار می‌گیرد پد بسیار نرمی تعبیه شده است که علاوه بر محافظت از صفحه نمایش وظیفه تمیز کردن صفحه نمایش از اثر انگشت باقی مانده بر روی آن را نیز برعهده دارد.

 

 

وزن این کاور به تنهایی 31 گرم است که می‌توان گفت وزن زیادی را به گوشی اضافه خواهد کرد اما نه در آن حد که شما را اذیت کند. همچنین تا حدودی ضخامت دستگاه را زیاد خواهد کرد که به نظر می‌رسد برای کاوری که قرار است از گوشی شما محافظت کند زیاد مهم نباشد.

 

اما مهمترین قسمت این کاور همان پنجره کوچکی است که سامسونگ در قسمت بالای کاور تعبیه کرده است، این پنجره از پلاستیک شفاف ساخته شده و به اندازه‌ای نازک است که به شما اجازه می‌دهد تا صفحه نمایش را لمس کنید و از آن پاسخ نیز دریافت کنید و مشکلی در لمس صفحه به وجود نخواهد آورد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید با لمس صفحه بدون نیاز به باز کردن درب کاور به تماس‌های خود پاسخ دهید یا آن‌ها را رد کنید.

 

یکی از مشکلاتی که این کاور دارد این است که فشار دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا توسط آن مشکل است، که به نظر مسئله مهمی نمی‌رسد.

 

 

کاربردها

 

زمانی که شما درب کاور را می‌بندید، گوشی به یک حالت مخصوصی خواهد رفت که از طریق پنجره کاور تنها ناتیفیکیشن‌ها، ساعت، تاریخ، تماس‌های از دست رفته، ایمیل‌های جدید و پیامک‌ها را نشان خواهد داد، همچنین اگر مشغول گوش کردن به یک آهنگ باشید در این قسمت آهنگ در حال پخش تنها از طریق پخش کننده موزیک خود سامسونگ برای شما نشان داده خواهد شد.

 

همچنین به راحتی می‌توانید بدون باز کردن درب کاور تماس‌های خود را پاسخ دهید یا اینکه آن‌ها را رد کنید.

 

 

 

برای کمتر شدن مصرف باتری، کل صفحه نمایش در زیر این کاور به رنگ مشکی است و تنها همان قسمت صفحه نمایش در زیر پنجره کاور قرار دارد فعال است. به کمک آهنربایی که در این کاور تعبیه شده به مانند کاور آی‌پد با بستن درب کاور صفحه نمایش گوشی خاموش خواهد شد و با باز کردن درب کاور دوباره صفحه نمایش روشن و گوشی به صفحه اصلی خواهد رفت.

 

نتیجه گیری

 

همان‌طور که گفتیم قیمت این کاور 70 دلار است که با قیمت کنونی ارز در کشور ما بسیار مبلغ زیادی برای یک کاور خواهد شد، اما به نظر می‌آید این کاور ارزش خریدن را داشته باشد زیرا علاوه بر محافظت از صفحه نمایش گوشی بسیار گران‌قیمت شما، ظاهر زیبایی دارد و در بررسی کوتاه از ناتیفیکیشن‌ها بسیار مفید خواهد بود و به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد، به نوعی می‌توان آن را یک کاور بسیار کاربردی نامید که تنها وظیفه محافظت از صفحه نمایش را به عهده ندارد.

 

 

   19 فروردین 1392
307 نظر
3.50
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری