تست همراه اول

سرویس خبر
17 بهمن 1390 ساعت 14:29
17 نظر

 

اپل با در اختیار داشتن تنها ۹ درصد بازار گوشی دنیا، صاحب سه چهارم سود بازار گوشی است

گروه خبری GSM: اگر در مورد بازار کل گوشی‌ها ..

گروه خبری GSM: اگر در مورد بازار کل گوشی‌ها و نه فقط «گوشی‌های هوشمند» صحبت کنیم، اپل در حال حاضر اندکی کمتر از ۹ درصد بازار را در اختیار دارد و برآورد می‌شود که بعد از نوکیا و سامسونگ که ۲۶٫۶ و ۲۲٫۸ درصد بازار را در اختیار داشته باشند، در جایگاه سوم قرار داشته باشد، این شرکت به تازگی توانسته است، از شرکت LG ‌پیشی بگیرد.

عجله نکنید و پیش از دیدن نمودار زیر، در مورد میزان موفقیت شرکت‌ها قضاوت نکنید، درست است که اپل تنها ۹ درصد بازار گوشی دنیا را در اختیار دارد، اما با همین ۹ درصد، ۷۵ درصد سود ناشی از فروش گوشی را به جیب می‌زند. یعنی از هر ۴ دلاری که شرکت‌های گوشی‌ساز به جیب می‌زنند، ۳ دلارش از آن اپل است!بنابر گزارش یک پزشک از theatlantic، همان طور که در نمودار بالا می‌بینید، زمانی اوضاع به کلی متفاوت بود، در سال ۲۰۰۷، هنگامی که تازه سر و کله آی‌فون می‌خواست پیدا شود، نوکیا ۶۰ درصد سود فروش گوشی را در اختیار می‌گرفت، اما حالا اگر در نمودار نگاه کنید، سهم نوکیا بسیار کم شده است.

در نمودار دوم،‌ سهم محصولات تولیدی اپل، در درآمدزایی این شرکت دیده می‌شود، همان طور که می‌بینید در سال ۲۰۰۶، بیشتر درآمد اپل از فروش مک و آی‌پاد تأمین می‌شد، اما حالا آی‌فون و آی‌پد هستند که اهمیت دارند.چند وقت پیش هم اپل، آمار مربوط به سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ خود را منتشر کرده بود که از
اینجابا فرمت PDF قابل دریافت است، بر این اساس عایدی گوگل از فروش کل محصولاتش در این سه ماه ۴۶٫۳۳۳ میلیارد دلار بوده است و سود خالص اپل در این مدت، ۱۳٫۰٫۶ میلیارد دلار بوده است.

اپل در این سه ماه، بیش از ۳۷ میلیون آی‌فون، ۱۵٫۴ میلیون آی‌پد فروخته است، که از فروش آنها به ترتیب ۲۴٫۴ میلیارد دلار و ۹ میلیارد دلار نصیب اپل شده است.

در مدت مشابه عایدی اپل از فروش مک، ۶٫۵ میلیارد دلار و از فروش آی‌پاد ۲٫۵ میلیارد دلار بوده است.

اگر موفقیت اپل را فارغ از اعداد بخواهم برایتان خلاصه بکنم، باید به این جمله اکتفا کنم، که سود اپل در سه ماه اول سال میلادی جاری، بیشتر از کل سود این شرکت در سال مالی ۲۰۰۹ بوده است!


  17 بهمن 1390
17 نظر
4.02
  45 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری