تست همراه اول

سرویس خبر
8 آبان 1390 ساعت 11:46
17 نظر

 

عبور سامسونگ از اپل یا اندروید از iOS ؟

گروه خبری GSM: نمودار به خوبی ..

گروه خبری GSM: نمودار به خوبی گویا است. اگر به یاد داشته باشید مدت زیادی از اعلام اپل به عنوان بزرگترین فروشنده تلفن های هوشمند در جهان نمی گذرد اما به نظر می رسد که این افتخار زیاد برای اپل دوام نیاورده و فعلا این سامسونگ است که باید خوشحال باشد. این خبری است که از روز گذشته در همه جا پخش شده اما واقعیت اینجاست که این اندروید است که در حال پیشی گرفتن بر آی او اس است. و در کنار آن کمک های سخت افزاری شرکتی مثل سامسونگ هم سبب شده که اپل در حال عقب افتادن در این بازار باشد.نوکیا هم که شروع تازه ای را آغاز نموده و باید ببینیم آن خط قرمز نمودار طی یک سال آینده چه وضعیتی پیدا خواهد کرد اما کارشناس ها معتقد اند که ویندوز فون بیشتر برای کاربران اندروید رقیب به حساب می آید.

در این میان سامسونگ هم در سه ماه سوم سال توانسته ۲۸ میلیون تلفن هوشمند به فروش برساند و با این کار از رکورد ۱۷ میلیونی آیفون جلو زده است. البته در مورد این آمار خیلی هم نباید زود قضاوت کرد. چرا که در سه ماهه پایانی سال اپل آیفون 4S را معرفی کرده و فروش فوق العاده ای را داشته و این آمار سامسونگ بر اساس تحویل به فروشنده های عمده بوده نه تحویل به مشتری نهایی. بنابراین باید منتظر آمار سه ماهه پایانی هم باشیم.

اما در هر صورت شکی نیست که اندروید با سرعت زیادی در حال عبور از آی او اس است. به علت تنوع زیاد و تعداد زیاد شرکت های سازنده و انتخاب های فراوان در قیمت و امکانات، کاربران زیادی هم اکنون تلفن های هوشمند اندرویدی می خرند.

اپل همیشه در طراحی و امکانات یک گام نسبت به رقیبان جلو بوده اما اگر خوب نگاه کنید می بنید که موتورولا و سامسونگ کاملا به اپل نزدیک شده اند و هم اکنون محصولاتی را از آنها می بینید که رقابت تنگاتنگی با محصولات اپل دارند به گونه ای که بعضی از طرفداران پیشین اپل هم اکنون مدافع اندروید هستند.

بعضی ها هم معتقد اند تصمیم اپل برای معرفی نکردن آیفون 5 و به تعویق انداختن آن برای سال آینده سبب شد که اندروید به سرعت بتواند فاصله بین خود و آی او اس را پر کند و حالا این آمار یک زنگ خطر برای آی او اس و یک خبر خوشحال کننده برای اندروید است.
------------------------
businessinsider
نقل از نارنجی  8 آبان 1390
17 نظر
3.04
  49 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری