سرویس خبر
5 مهر 1402 ساعت 10:10
0 نظر

 

مشکل داغ کردن آیفون ۱۵ پرو احتمالا مربوط به طراحی دستگاه است!

تحلیلگری شناخته‌شده ادعا کرده که به دلیل فریم تیتانیومی و سیستم خنک‌کننده کوچک‌تر، گوشی‌های اپل به سرعت داغ می‌شوند.

بسیاری از کاربران و تحلیلگران متوجه شده‌اند که گوشی‌های پرچمدار اپل یعنی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس گرمای زیادی تولید می‌کنند که حالتی غیرطبیعی دارد. تولید حرارت زیاد تنها مربوط به اجرای تسک‌های سنگین مانند گیمینگ نیست و حتی در کاربری معمولی مانند استفاده از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز دستگاه به طرز نگران‌کننده‌ای داغ می‌شود. در این رابطه، یک تحلیلگر ادعا کرده که مشکل داغ کردن سری آيفون ۱۵ پرو احتمالا مربوط به طراحی سبک‌تر آن‌ می‌شود.

آیفون ۱۴ پرو یک گوشی سنگین بود که برخی از کاربران از وزن بالای آن انتقاد کرده بودند. در این راستا، اپل تصمیم گرفت که در سری آیفون ۱۵ پرو به جای فریم فولاد ضدزنگ از فریم تیتانیومی بهره ببرد تا وزن گوشی‌های خود را کاهش دهد. حالا اما به نظر می‌رسد تصمیم بزرگ اپل مشکلاتی جدی ایجاد کرده است.

طبق برخی از گزارش‌ها، آيفون ۱۵ پرو به قدری داغ می‌شود که می‌تواند باعث آسیب به دست کاربر شود. حتی برخی از کاربران ادعا کرده‌اند زمانی که دستگاه داغ می‌شود، نمی‌توانند بدون قاب محافظ از آن استفاده کنند. قبلا، شایعه شده بود که مقصر اصلی تولید حرارت غیرعادی سری آیفون ۱۵ پرو تراشه ۳ نانومتری A17 پرو است که توسط TSMC توسعه داده شده است. تحلیلگری شناخته‌شده به نام مینگ چی کو ضمن رد این ادعا مقصر جدیدی را معرفی کرده است.

براساس گفته این تحلیلگر، برخی از تصمیم‌های مربوط به طراحی باعث شده که گوشی‌های اپل به طرز قابل توجهی داغ شوند. در این راستا،‌ کاهش ابعاد ناحیه پخش حرارت و استفاده از فریم تیتانیومی در سری آيفون ۱۵ پرو منجر به بروز مشکل داغ کردن دستگاه شده است. آقای کو باور دارد که این مشکل را می‌توان تا حدی به وسیله بروزرسانی‌های نرم‌افزاری برطرف کرد ولی نمی‌توان به طور کامل روی بروزرسانی‌ها حساب ویژه‌ای باز کرد. 

برای بهبوهای اساسی، اپل باید قدرت پردازشی تراشه A17 پرو را کاهش دهد تا شاید مشکل تولید حرارت برطرف شود. البته سخت‌افزار سری آيفون ۱۵ پرو تفاوت خاصی با نسخه نسل قبلی خود یعنی A16 ندارد و تضعیف عملکرد آن نیز باعث می‌شود که تفاوت بین دو سخت‌افزار کمتر از قبل شود.

شایان ذکر است که طبق گفته‌های مینگ چی کو، اپل باید به سرعت مشکل تولید حرارت زیاد سری آيفون ۱۵ پرو را برطرف کند چرا که این موضوع قطعا می‌تواند روی فروش این گوشی‌ها تاثیر منفی بگذارد. در حال حاضر، سری آيفون ۱۵ پرو با استقبال بسیار خوبی مواجه شده‌اند.

در نهایت باید اشاره کرد که مشکل داغ کردن تنها ایرادی نیست که کاربران از سری آيفون ۱۵ پرو گزارش کرده‌اند. چند روز پیش نیز برخی از منابع خبری ادعا کردند که سری آيفون ۱۵ پرو با عیب‌های سخت‌افزاری و طراحی مانند پنل پشتی شکسته، حباب زیر گلس نمایشگر و رنگ‌آمیزی اشتباه روانه بازار شده‌اند.  5 مهر 1402
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری