سرویس خبر
3 مهر 1402 ساعت 10:35
4 نظر

 

برخی از تولیدات آیفون ۱۵ پرو با عیب‌های سخت‌افزاری عرضه شده‌اند!

چندین گزارش ادعا کرده‌اند که برخی از واحدهای پرچمدار اپل با عیب‌های سخت‌افزاری عجیبی مانند نبود رنگ در فریم تیتانیومی، شکستگی در پنل پشتی و گردوغبار روی لنزهای دوربین در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند.

افشاگری شناخته‌شده به نام Mijan Bu با انتشار توییتی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) ادعا کرده که برخی از واحد‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس با عیب‌های سخت‌افزاری قابل توجهی روانه بازار شده‌اند. در برخی از این مدل‌ها، به فریم تیتانیومی دستگاه هیچ رنگی اعمال نشده و در برخی از نسخه‌ها نیز فریم به صورت یکپارچه و یکدست رنگ‌آمیزی نشده است.

یکی از ایرادات عجیبی که گزارش شده مربوط به نمایشگر سری آيفون ۱۵ پرو می‌شود. در این راستا، ظاهرا نمایشگر برخی از مدل‌های معیوب به طور صحیح جای‌گذاری نشده و با لبه‌های دستگاه به طور کامل منطبق نمی‌شود.

قبلا نیز یکی از کارمندان شرکت فاکسکان اعلام کرده بود که اولین گروه از گوشی‌های سری آیفون ۱۵ پرو با عیب‌ها و مشکلات سخت‌افزاری همراه خواهند بود و حالا به نظر می‌رسد ادعای این شخص به حقیقت پیوسته است. در توییتی دیگر، افشاگر Mijan Bu اذعان داشت که برخی دیگر از نسخه‌های آيفون ۱۵ پرو از مشکلاتی مانند گردو‌غبار روی لنز، خراش روی نمایشگر، وجود حباب در محافظ صفحه نمایش و نشانه‌هایی از آسیب در بدنه دستگاه رنج می‌برند. ظاهرا این نسخه‌های معیوب برای بازارهای آمریکای شمالی، اروپا و چینی عرضه شده است.

در گزارشی مشابه، یک نمایندگی فروش اپل اعلام کرد که در پنل پشتی آیفون ۱۵ پرو حفره‌های نامتقارنی وجود دارد که با خراش‌های عمیق همراه شده‌اند. ایراد وجود حباب در محافظ صفحه نمایش دستگاه نیز در این گزارش ذکر شده است. علی‌رغم آن که اکثر گزارش‌های ادعا کرده‌اند که نسخه‌های پرو سری آیفون ۱۵ از این مشکلات برخوردار هستند، به نظر می‌رسد برخی از نسخه‌های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز معیوب هستند.

یک کاربر که موفق به خرید آیفون ۱۵ پرو مکس شده با انتشار تصویری در شبکه اجتماعی رددیت اعلام کرده است که در پنل پشتی این گوشی از شکستگی دیده می‌شود. چندین کاربر دیگر نیز شکایت کرده‌اند که آیفون‌های خریداری شده با وضعیفی نه چندان مناسب برای آن‌ها ارسال شده است.

در نهایت باید اشاره کرد که هنوز اپل هیچ واکنشی به این گزارش‌ها نداشته ولی انتظار می‌رود به زودی غول فناوری آمریکایی با ارائه یک اعلامیه رسمی از کاربران دلجویی کند. ناگفته نماند که ایرادهای سخت‌افزاری سری آيفون ۱۵ هیچ تاثیری در عملکرد دستگاه ندارند و تنها به ظاهر آن مربوط می‌شوند.  3 مهر 1402
4 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری