سرویس خبر
29 شهریور 1402 ساعت 12:20
0 نظر

 

خانواده آيفون ۱۵ به تنظیمات Battery Health جدیدی مجهز شده‌اند

اگر شما هم روی درصد شارژ باتری وسواس دارید، اپل در آیفون ۱۵ تنظیمات ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته است.

اپل با معرفی و عرضه آیفون‌های ۲۰۲۳ قصد دارد تا کاربران را به به سمت عادت‌های جدیدی در حوزه مصرف باتری گوشی‌های هوشمند سوق دهد. برای نخستین بار، افرادی که به قصد خرید آيفون ۱۵ یا سایر مدل‌های این خانواده را داشته باشند، سه تنظیم جدید در قسمت سلامت باتری را مشاهده خواهند کرد که کمک می‌کند آیفون آن‌ها دوام بیشتری داشته و نسبت به قبل، دیرتر نیاز به تعویض باتری پیدا کنند.

به این ترتیب هنگام مراجعه به تنظیمات سلامت باتری، با سه گزینه زیر روبرو خواهید شد:

  1. Optimized Battery Charging
  2. محدودیت ۸۰ درصد
  3. بدون تنظیمات

افراد اعلام کننده این خبر اعلام کرده‌اند که تنظیمات یاد شده، با گزینه Optimized Battery Charging که در حال حاضر روی آيفون‌های فعلی نیز وجود داشته و روند شارژ دستگاه بین بازه ۸۰ تا ۱۰۰ درصد را کنترل می‌کند، متفاوت خواهد بود. به این ترتیب اگر محدودیت ۸۰ درصد را انتخاب کنید، هر اتفاقی که روی دهد، لول شارژ باتری آیفون از عدد اعلام شده بالاتر نخواهد رفت.


 

اگر گزینه بدون تنظیمات را انتخاب کنید، شارژ آیفون تا ۱۰۰ درصد ادامه پیدا خواهد کرد و در طولانی مدت، برای سلامت باتری مضر خواهد بود. متأسفانه با انتخاب این گزینه، سرعت شارژ باتری افزایش پیدا خواهد کرد و به این ترتیب کاربران در کوتاه مدت مجبور به تعویض باتری آيفون خواهند شد. افرادی که علاقمند هستند گوشی هوشمند خود را چندین سال نگه دارند، باید گزینه محدودیت ۸۰ درصد را فعال کنند تا آیفون آن‌ها همواره تا ۸۰ درصد شارژ شده و بالاتر از این عدد نرود.

البته انتخاب گزینه محدودیت ۸۰ درصدی باعث می‌شود تا شارژ گوشی شما سریع‌تر مصرف شده و زودتر احتیاج به شارژ مجدد داشته باشید. لذا می‌توانید اغلب از این گزینه استفاده کرده و زمانی که حس کردید به شارژ بیشتری نیاز دارید،‌ آن را غیر فعال کنید که شارژ آیفون تا ۱۰۰ درصد بالا رفته و به این عدد برسد.

اگر آیفون ۱۵ یا سایر مدل‌های این خانواده را خریداری کرده و قصد تنظیم یکی از این سه گزینه را دارید،‌ می‌توانید اپلیکیشن Settings را باز کرده و مسیر Battery> Battery Health & Charging> Charging Optimization را طی کنید.  29 شهریور 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری