سرویس خبر
4 خرداد 1402 ساعت 10:38
0 نظر

 

iOS 17 آیفون را به چیزی شبیه گوگل نست هاب بدل می‌کند!

خبرنگار بلومبرگ امروز گزارش داده که اپل قصد دارد تا با iOS 17 کاری کند تا این دستگاه در حالت افقی وظایف متفاوتی انجام دهد.

به گفته مارک گورمن افشاگر معروف، رابط کاربری صفحه قفل در iOS 17، آيفون را به یک «نمایشگر خانه هوشمند» تبدیل می‌کند. زمانی که آيفون آیفون را در جهت افقی قرار دهید، اطلاعاتی را نشان می‌دهد که شامل تقویم، داده‌های آب و هوا، نوتیفیکیشن‌ها و موارد دیگر می‌شود و به آن اجازه می‌دهد به عنوان یک مرکز داده برای کنترل المان‌های خانه عمل کند.


 

برای مثال با اتصال آيفون به پایه شارژ مگ سیف در جهت افقی، رابط خانه هوشمند نشان داده می‌شود و آنچه را که کاربران ممکن است با دستگاهی مانند اکو شو آمازون یا گوگل نست هاب ببینند، برابری خواهد کرد. این قابلیت مبتنی بر یک ویجت است که اپل پیش‌تر در iOS 16 به صفحه قفل اضافه کرده است.

اپل می‌خواهد آیفون‌ها را زمانی که فعالانه استفاده نمی‌شوند و روی میز یا کابینت قرار می‌گیرند، همچنان مفید واقع شوند. این شرکت قصد دارد از پس زمینه تیره با متن رنگ روشن‌تر استفاده کند تا اطلاعات روی نمایشگر به راحتی قابل خواندن باشند.

اپل در حال توسعه یک رابط افقی برای آیپد نیز هست، اما ممکن است این موضوع در iPadOS 17 محقق نشود؛ این شرکت همچنین در حال کار بر روی یک تبلت ارزان قیمت است که به صورت مغناطیسی به دیوارها و پایه‌ها متصل می‌شود تا به عنوان یک هاب خانه اختصاصی عمل کند.

iOS 17 قرار است در رویداد WWDC امسال در ۱۵ خرداد ماه معرفی شود و البته در کنار آن اپل سیستم عامل‌های دیگر و احتمالا چند سخت افزار جدید را هم رونمایی خواهد کرد.  4 خرداد 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری