سرویس خبر
20 اردیبهشت 1402 ساعت 13:04
0 نظر

 

هدست واقعیت ترکیبی اپل اپلیکیشن‌های فاینال کات پرو و لاجیک پرو را اجرا خواهد کرد

افشاگر معروف مارک گورمن گفته که برنامه‌های Final Cut Pro و Logic Pro که مخصوص حرفه‌ای‌ها در فیلم و موسیقی است، توسط هدست AR/VR اپل قابل اجرا خواهد بود.

مارک گورمن خبرنگار بلومبرگ امروز گفته که هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل می‌تواند برنامه‌های فاینال کات پرو و لاجیک پرو را که اپل برای افراد حرفه‌ای در صنعت فیلم و موسیقی طراحی کرده است، اجرا کند.


 

این افشاگر در یک توییت گفته که تقریبا قطعی است که هدست AR/VR اپل در نهایت نرم افزارهای فاینال کات پرو و لاجیک پرو را اجرا خواهد کرد. نکته قابل توجه این است که گزارش امروز گورمن پس از اعلام اپل مبنی عرضه نسخه‌های جدید فاینال کات پرو و لاجیک پرو که برای آیپد طراحی شده‌اند، منتشر شده است.

با توجه به اینکه هدست اپل و سیستم عامل آن xrOS برنامه‌های iPadOS را اجرا می‌کنند، این احتمال وجود دارد که هدست واقعیت ترکیبی این شرکت، برنامه‌های فاینال کات پرو و لاجیک پرو را نیز اجرا کند.

نسخه‌های آیپد این اپلیکیشن‌ها برای مدت‌هاست که مورد درخواست سازندگان محتوا برای ویرایش ویدیو و موزیک بوده است و اپل سرانجام در حال برآورده کردن این خواسته است. فاینال کات پرو و لاجیک پرو قرار است در تاریخ ۲۳ می (۲ خرداد) برای آیپد عرضه شود.

گورمن پیش‌تر گفته بود که هدست AR/VR اپل برنامه‌های سازگار با آیپد را اجرا می‌کند، بنابراین هزاران برنامه موجود برای این دستگاه، از طریق رابط سه بعدی هدست نیز اجرا خواهند شد. ممکن است اپل نیاز داشته باشد که نسخه‌های آیپد فاینال کات پرو و لاجیک پرو را برای کار بر روی xrOS که سیستم عامل هدست است، تغییر دهد، اما این احتمال نیز وجود دارد که این شرکت از قبل فکری به حال این موضوع کرده باشد.

انتظار می‌رود اپل هدست واقعیت ترکیبی خود را در کنفرانس توسعه دهندگان امسال که از ۱۵ خرداد شروع می‌شود، معرفی کند و پس از سال‌ها شایعه، به این دستگاه رنگ واقعیت بخشد.  20 اردیبهشت 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری