سرویس خبر
9 اردیبهشت 1402 ساعت 17:30
0 نظر

 

فروش کنسول پلی استیشن ۵ به بیش از ۳۸ میلیون دستگاه رسید

شرکت سونی به تازگی جدیدترین گزارش مالی خود را منتشر کرده و همانند انتظارات، شاهد درخشش دوباره کنسول پلی استیشن ۵ هستیم.

فروش کنسول نسل نهمی شرکت سونی یا همان پلی استیشن ۵، به تازگی به بیش از ۳۸ میلیون دستگاه رسیده و این کنسول یکی از بهترین سال‌های خود در بازار را پشت سر گذاشته است. جدیدترین گزارش مالی شرکت سونی که در روز گذشته منتشر شد؛ نشانگر فروش ۶.۳ میلیون دستگاه کنسول پلی استیشن ۵ در سه ماهه آخر سال مالی ۲۰۲۳-۲۰۲۲ است. این آمار، حدودا سه برابر بیشتر از سه ماهه آخر سال مالی گذشته بوده که در آن، شاهد فروش ۲ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ بودیم.


 

پلی استیشن ۵ که میزان فروش کلی آن در سه ماهه سوم این سال مالی معادل با ۳۲.۱ میلیون دستگاه بود؛ اکنون موفق شده تا این آمار را به ۳۸.۴ میلیون دستگاه برساند. میزان فروش این کنسول در سال مالی ۲۰۲۳-۲۰۲۲، معادل با ۱۹.۱ میلیون دستگاه بوده که در مقایسه با ۱۹.۳ میلیون دستگاه فروخته شده در سال مالی گذشته، به میزان ۲۰۰ هزار دستگاه کاهش یافته است.

به رسم همیشه، در سه ماهه سوم این سال مالی شاهد فروش بیشتر این کنسول با ۷.۱ میلیون دستگاه بودیم. میزان فروش کنسول‌ها در سه ماهه سوم، معمولا به دلیل تعطیلات کریسمس بالاتر می‌رود. یکی از دلایل دیگر افزایش استقبال از این کنسول، حل مشکل کمبود موجودی آن است؛ آقای «جیم رایان»، مدیر عامل بخش سرگرمی سونی در ماه ژانویه اعلام کرد که سرانجام، چالش‌های این شرکت برای تامین موجودی پلی استیشن ۵ به پایان رسیده‌اند.


 

 در سال ۲۰۲۱ که هنوز شاهد عوارض پاندمی ویروس کرونا روی بازار تکنولوژی بودیم؛ یکی از مشکلات اصلی، کمبود جهانی چیپست‌ها بود که به خصوص سازندگان کنسول‌ها و گوشی‌های هوشمند را تحت تاثیر قرار داد. مشکلات سونی جهت تامین قطعات لازم برای کنسول پلی استیشن ۵، جدی‌تر از رقیب اصلی خود بوده و موجب این شد که این شرکت در سال مالی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، کنسول‌های کمتری را از حد انتظار خود به فروش برساند.


 

درباره وضعیت کنسول‌های نسل نهمی و به خصوص پلی استیشن ۵ چه فکر می‌کنید؟ آیا این نسل از کنسول‌های پلی استیشن، خواهد توانست تا رکورد فروش پلی استیشن ۲ را شکسته و یا کمبود موجودی اولیه، این شانس را از پلی استیشن ۵ گرفته است؟  9 اردیبهشت 1402
0 نظر
3.67
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری