سرویس خبر
30 فروردین 1402 ساعت 16:28
0 نظر

 

اپل ابتدا آیفون ۱۵ را با پورت لایتنینگ توسعه داده بود!

طبق ادعای یک افشاگر با سابقه نسبی، اپل آیفون ۱۵ را در اوایل مراحل توسعه با پورت لایتنینگ در نظر داشته و سپس طرح خود را عوض کرده است.

به گفته افشاگر اپل Unknownz21، در اوایل فرآيند توسعه آيفون ۱۵ اپل نسخه‌ای را ایجاد کرده بوده که شامل پورت لایتنینگ بوده است. این حساب کاربری در توییتر اعلام کرده که اپل یک آیفون ۱۵ را با درگاه لایتنینگ مدت‌ها پیش آزمایش کرده، اما به سرعت آن را با نسخه پورت USB-C جایگزین کرده است.

مدل‌های آیفون ۱۵ مجهز به USB-C به جای لایتنینگ در اوایل ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) در حال آزمایش بوده‌اند و تمام طراحی‌های بعد از مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) دیگر بر روی پورت USB-C متمرکز شده‌اند.


 

انتقال به پورت USB-C در آیفون یکی از ثابت‌ترین شایعات اخیر بده است و انتظار می‌رود که اپل پورت لایتنینگ را برای هر چهار مدلی که امسال عرضه می‌کند، حذف کند. هر دو مدل پرو و استاندارد به طور یکسان از طریق USB-C شارژ خواهند شد که این موضوع برای آیفون اولین بار است که به وقوع می‌پیوندد.

برخی جزییات در مورد USB-C در آیفون ۱۵: تا ژانویه ۲۰۲۲ در حال آزمایش بوده و تقریبا همه طراحی‌ها از مارس ۲۰۲۲ به جای لایتنینگ دارای پورت USB-C شده‌اند. ضمنا نسخه‌ای با پورت لایتنینگ در اوایل وجود داشته، اما به سرعت حذف شده است.

پورت‌های USB-C از سال ۲۰۱۵ در خط تولید مک و از سال ۲۰۱۸ در خط تولید آیپد گنجانده شده‌اند. همه آیپدهایی که اپل می‌فروشد اکنون دارای درگاه USB-C هستند، بنابراین تنها دستگاه‌های iOS باقی مانده‌اند که از لایتنینگ استفاده می‌کنند. اپل در حال برنامه‌ریزی برای انتقال به USB-C برای آیفون است، زیرا قوانین اروپایی، شارژر مشترک را برای دستگاه‌های الکترونیکی الزامی می‌کند.

پورت لایتنینگ تحت این قوانین مجاز نیست، بنابراین اپل این گزینه را داشت که USB-C را فقط در اروپا معرفی کند و در مناطق دیگر دنیا از لایتنینگ استفاده کند، یا اینکه از USB-C در سرتاسر دنیا استفاده کند و لایتنینگ را به طور کامل حذف کند. USB-C در همه دستگاه‌های اپل شارژ را ساده‌تر می‌کند زیرا آيفون‌ها، آیپدها و مک‌ها می‌توانند کابل و آداپتور برق یکسانی را به اشتراک بگذارند.

اپل در نهایت باید ایرپادز نسل سوم، ایرپادز پرو ۲ و ایرپادز مکس، مجیک ماوس، مجیک ترک پد، مجیک کیبورد و قلم خود هم بروزرسانی کند، زیرا تمامی این دستگاه‌ها همچنان با لایتنینگ شارژ می‌شوند.

ممکن است اپل برای طولانی مدت نیازی به شارژ USB-C نداشته باشد، زیرا این شرکت شارژ بی‌سیم مگ سیف را عرضه کرده است. آیفون‌های بعد از آيفون ۱۲ دارای مگ سیف هستند و اپل می‌تواند در حال برنامه‌ریزی برای افزودن فن‌آوری مشابه به مدل‌های آیپد آینده باشد. شایعاتی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه هدف نهایی اپل داشتن یک آیفون بدون پورت و تمام صفحه است ک با مگ سیف و عرضه آتی Qi2 احتمالا در مقطعی از زمان این قضیه عملی شود. استاندارد Qi2 امکان شارژ سریع‌تری مانند مگ سیف را فراهم می‌کند و به عنوان جایگزین بهتری برای نسل قدیم مگ سیف عمل می‌کند.  30 فروردین 1402
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری