سرویس خبر
29 فروردین 1402 ساعت 10:19
0 نظر

 

شایعه: ترکیب دکمه‌ها برای خاموش و ریست کردن آیفون ۱۵ پرو متفاوت خواهد بود

یک منبع ناشناس امروز در چند توییت ادعاهای متفاوتی را در مورد دکمه‌های آیفون ۱۵ پرو منتشر کرده است.

به گفته یک منبع ناشناس که ادعا می‌کند از جزییات مربوط به گوشی‌های هوشمند قبل از عرضه مطلع است، مدل‌های آتی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس اپل، ترکیب فشردن دکمه جدیدی را برای خاموش کردن و راه اندازی مجدد دستگاه‌ها معرفی خواهند کرد.

در مدل‌های جدیدتر آیفون مانند آیفون ۱۴، کاربران در حال حاضر با فشار دادن همزمان دکمه کناری گوشی و یکی از دکمه‌های صدا، دستگاه خود را خاموش می‌کنند، در حالی که همان دکمه‌ها در ترکیب دیگری برای انجام هارد ریست استفاده می‌شوند.


 

با این حال با توجه به اینکه انتظار می‌رود سوییچ قطع صدا حذف و دکمه اکشن جایگزین آن شود، این دکمه جدید در هنگام خاموش کردن یا ریست مدل‌های آيفون ۱۵ پرو، نقش دکمه‌های تنظیم صدا را بر عهده خواهد گرفت.

فاش کننده مذکور در توییتی ادعا کرده که دکمه افزایش صدا و پاور، دیگر برای خاموش کردن دستگاه یا فورس ریست دستگاه استفاده نمی‌شود، بلکه این ترکیب قرار است به دکمه اکشن و پاور تغییر پیدا کند.

در توییت دیگری که این شخص منتشر کرده گفته که دکمه اکشن جایگزین دکمه افزایش صدا برای گرفتن عکس در برنامه دوربین خواهد شد، البته با این نکته که به فشار حساس خواهد بود و یک فشار کم باعث فوکوس خودکار می‌شود، در حالی که فشار محکم و نگه داشتن آن موجب عکس گرفتن یا ضبط ویدیو می‌شود.

در مورد ادعای دوم باید گفت که چندین منبع معتبر عملکردهای حساس فورس تاچ را رد شده می‌دانند، زیرا گفته‌اند که اپل با مشکلات فنی دکمه‌های خازنی در مدل‌های آيفون ۱۵ پرو مواجه شده است و اکنون آنها را برای نسخه بعدی آیفون در نظر دارد. از طرف دیگر حساب کاربری «analyst941@» که بارها منبع اطلاعات قبلی دقیقی قبل از عرضه محصولات بوده است، چنین چیزی را رد می‌کند و معتقد است که دکمه‌های خازنی به آیفون ۱۵ پرو راه خواهند یافت.

دکمه ولوم یکپارچه نیز طرحی بود که برای فن‌آوری دکمه‌های لمسی غیرمکانیکی برنامه‌ریزی شده بود، اما گفته می‌شود که اپل اکنون این دکمه‌ها را به تعویق انداخته است و ترجیح داده تا از دکمه‌های مکانیکی سنتی قبل استفاده کند.   29 فروردین 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری