سرویس خبر
18 فروردین 1402 ساعت 20:22
1 نظر

 

الکترونیک آرتز به طور رسمی از لوگوی EA Sports FC رونمایی کرد!

شرکت الکترونیک آرتز سرانجام به طور رسمی از لوگوی سری EA Sports FC که از امسال جایگزین سری فیفا می‌شود؛ رونمایی کرد.

شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی EA Sports سرانجام از لوگوی جانشین سری محبوب فیفا، یعنی EA Sports FC رونمایی کردند. این استودیو همچنین وعده انتشار جزئیات بیشتری درباره این بازی در ماه جولای را داده است.

به گفته این استودیو، آنها تبلیغات مربوط به این بازی را در روز‌های آتی و طی بازی‌های لیگ‌های مطرحی چون پریمر لیگ انگلستان، لا لیگا اسپانیا، بوندسلیگا آلمان، سری آ ایتالیا، لیگ ۱ فرانسه و لیگ‌های فوتبال زنان به نمایش خواهند گذاشت.


 

الکترونیک آرتز در بیانیه خبری خود، سعی به حمایت از تغییر برند این سری شناخته شده داشته و EA Sports FC را پلتفرمی برای خلق تجربه‌های جدید فوتبالی، رشد و نوآوری نامیده است. به گفته این شرکت، هدف آنها این بوده تا صد‌ها میلیون طرفداران فوتبال در سطح جهان را به وسیله کنسول‌ها، کامپیوتر‌ها و گوشی‌های موبایل، به یکدیگر نزدیک‌تر کنند.

با توجه به گفته‌های الکترونیک آرتز در بیانیه خبری خود، می‌توان امیدوار بود که در سال‌های پیش رو، شاهد اعمال تغییراتی واقعی در سری محبوب فیفا باشیم. البته به احتمال زیاد، EA Sports فعلا قصد انتشار نسخه جدید این سری با نام متفاوتی را دارد.

آقای «نیک ولادیکا» که وظیفه مدیریت برند EA Sports FC را بر عهده دارد؛ این سری را نماد ورزش فوتبال خطاب کرده و می‌گوید که شدیدا منتظر ماه جولای و رونمایی رسمی از این بازی است. الکترونیک آرتز برای طراحی لوگوی جدید این سری، از یک مثلث وارونه الهام گرفته که در بازی‌های فیفا، بالای سر بازیکنان فعال دیده می‌شود.


 

شرکت الکترونیک آرتز در ماه مه سال ۲۰۲۲ اعلام کرده بود که فیفا ۲۳، آخرین بازی فوتبال این شرکت با این برند خواهد بود. همکاری فیفا و EA Sports که تقریبا ۳۰ سال به طول انجامید؛ با توجه به موفقیت این سری بازی برای هر دو طرف بسیار سودآور بود. بازی‌های فیفا که شاهد عرضه سالیانه آنها هستیم؛ همواره در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های جهان حضور دارند.

طی‌ سال‌های اخیر، شاهد اشارات زیادی به احتمال پایان همکاری فیفا و الکترونیک آرتز بودیم و سرانجام نیز این امر به طور رسمی تایید شد. با استناد به برخی گزارشات، فیفا قصد داشته تا قیمت لایسنس خود برای الکترونیک آرتز را دو برابر کند؛ زیرا این شرکت درآمد بسیار زیادی از فروش عناوین فیفا و همچنین خرید‌های درون برنامه‌ای حالت Ultimate Team دارد. در سوی دیگر، هدف الکترونیک آرتز این بوده که استفاده گسترده‌تری از لایسنس فیفا داشته باشد و از آن در تورنمت‌های بازی‌ و یا محصولات دیجیتال مانند NFTها استفاده کند.


 

EA Games برای نخستین بار در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ به احتمال کنار گذاشتن برند فیفا اشاره کرده بود. پس از گذشت مدتی، آنها تریدمارک EA Sports FC را به طور رسمی ثبت کرده و سرانجام نام جانشین سری فیفا مشخص شد.

اختلافات این دو شرکت، بر کسی پوشیده نبوده و اخیرا نیز جدی‌تر شده بود. آقای «اندرو ویلسن»، مدیر عامل الکترونیک آرتز، فیفا را بی‌اهمیت و موجب جلوگیری از پیشرفت این سری می‌دانست و در مصاحبه‌ای، آن را صرفا به عنوان یک «کلمه چهار حرفی» خطاب کرد که روی جعبه بازی‌ آنها نقش بسته است!

در سوی دیگر، «جیانی اینفانتینو»، رئیس فیفا نیز اعلام کرد که آنها نیازی به این سری بازی نداشته و برند خود را در اختیار شرکت یا استودیوی متفاوتی قرار خواهند داد. آقای «اینفانتینو» همچنین در راستای ادامه این جدال، گفته است که نام فیفا ابدی بوده و آنها همواره به عنوان بهترین شناخته خواهند شد!


 

اینطور که به نظر می‌رسد؛ حالا باید صبر کرده و ببینیم که آیا فیفا توان یافتن رقیب مناسبی برای بازی فوتبالی بعدی EA Games را داشته یا خیر؟ شما درباره این امر چه فکر می‌کنید؟ آیا نبود لایسنس فیفا، به آینده سری EA Sports FC لطمه زده و یا عقیده دارید که در هنگام انتشار بازی فوتبالی بعدی الکرونیک آرتز، باز هم شاهد موفقیت و فروش چشمگیر آن خواهیم بود؟  18 فروردین 1402
1 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری