سرویس خبر
28 اسفند 1401 ساعت 11:44
0 نظر

 

از اپل واچ سری ۹ چه ویژگی‌هایی انتظار می‌رود؟

در این مقاله با هم شایعات و گزارش‌های مربوط به اپل واچ سری ۹، اولترا و اپل واچ SE و همچنین فن‌آوری‌هایی را که قرار است در نسل‌های بعدی این محصول عرضه شود، بررسی خواهیم کرد.

در کنار آیفون، اپل واچ یکی از محصولاتی است که شرکت اپل به صورت سالانه آن را به روز می‌کند و یکی از دستگاه‌هایی است که می‌توانیم در پاییز امسال شاهد معرفی نسل جدید آن باشیم.


 

شایعات در مورد مدل‌های جدید پر فروش‌ترین ساعت دنیا، اغلب تحت تاثیر شایعات آیفون قرار می‌گیرند، اما اطلاعاتی دیگری نیز وجود دارند که ما آنها را دریافت کرده‌ایم و قصد داریم این مطلب همه مواردی را که در مورد اپل واچ سری ۹ می‌دانیم، بررسی کنیم.

یک بروزرسانی تکراری

اپل در سال ۲۰۲۲ منابع توسعه خود را بر روی اپل واچ اولترا متمرکز کرد و ما شاهد ویژگی‌های جدیدی برای سری ۸ استاندارد نبودیم. امسال نیز انتظار همین وضعیت کلی را داریم زیرا باز هم اپل در حال کار بر روی فن‌آوری‌های آینده بزرگترین اپل واچ خود است. شایعات حاکی از آن است که در حال حاضر شاهد بروزرسانی‌های کوچکتری برای سری ۹ با چند ویژگی جدید خواهیم بود.

بهبودهای پردازنده

تراشه S8 در اپل واچ سری ۸، همان تراشه S7 در اپل واچ سری ۷ است که عملکردی مشابه S6 در اپل واچ ۶ را ارائه می‌دهد. بنابراین در واقع از سری ۶ تا سری ۸ در اپل واچ‌ها، پردازنده موجود در آنها تفاوت چندانی باهم ندارند.

چند سالی است که هیچ پیشرفت قابل توجهی در پردازنده اپل واچ صورت نگرفته است، بنابراین می‌توانیم شاهد یک چیپست بروزرسانی شده S9 با برخی بهبودهای عملکردی جزئی باشیم.

نسخه بلوتوث

اپل بلوتوث 5.3 را به اپل واچ اولترا در سال قبل اضافه کرد و حالا در سال ۲۰۲۳ می‌توان شاهد گسترش آن به سری ۹ بود. اپل به آهستگی مجموعه محصولات خود را با آخرین استاندارد بلوتوث به روز می‌کند و این رویه‌ای است که در اکثر محصولاتش شاهد آن هستیم.

عمر باتری

هر بروزرسانی برای پردازنده به طور بالقوه می‌تواند منجر به بهبودهای کوچک در طول عمر باتری شود، اگرچه ما روی بروزرسانی‌های اصلی حسابی باز نکرده‌ایم و قرار نیست که شاهد جهشی بزرگ باشیم. اپل همچنین احتمال دارد از این افزایش کارایی برای عملکردهای صفحه نمایش همیشه روشن یا سایر تغییرات ویژگی استفاده کند.

ویژگی‌های دیگر

به استثنای یک تراشه جدید، انتظار می‌رود اپل واچ سری ۹ همان مجموعه ویژگی‌های سری ۸ را با جزییات کامل‌تر در مقابل قابلیت‌های سری ۸ ارائه دهد.

چه خبر از اپل واچ اولترا جدید؟

اپل واچ اولترا از سال ۲۰۲۲ یک محصول جدید در خط تولید اپل است، بنابراین ما هنوز نمی‌دانیم که آیا قرار است به صورت سالانه به روز شود یا اپل رویه‌ای متفاوت در پیش خواهد گرفت.


 

شایعاتی در مورد نسخه ۲۰۲۳ اپل واچ اولترا شنیده نشده است، اما جزییاتی در مورد مدل ۲۰۲۴ این محصول وجود دارد، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که اپل برای عرضه نسخه جدید اپل واچ اولترا تا سال ۲۰۲۴ صبر کند.

در مورد نسل جدید اپل واچ SE چه می‌دانیم؟

با رویه‌ای که از اپل در مورد اپل واچ SE سراغ داریم، این شرکت اپل واچ SE را هر ساله به روز نکرده است و هیچ صحبتی هم در مورد اینکه آیا این محصول در سال ۲۰۲۳ به روز خواهد شد یا خیر وجود ندارد؛ بنابراین بعید به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۳ شاهد نسخه‌ای جدید از آن باشیم.


 

ویژگی‌های آینده اپل واچ

همانطور که گفتیم، ویژگی‌های زیادی برای اپل واچ سری ۹ انتظار نمی‌رود، اما برخی از فن‌آوری‌ها هستند که شکی در آن نیست که به اپل واچ‌های آینده اپل راه پیدا خواهند کرد و ما بر طبق گزارش‌های معتبر آنها را در زیر لیست کرده‌ایم:

  • صفحه نمایش میکرو ال ای دی: در مورد سال ۲۰۲۴، شایعه شده است که اپل از فن‌آوری نمایشگر microLED خواهد کرد که با استفاده از نمایشگرهای سفارشی طراحی شده توسط خود اپل انجام خواهد شد، چیزی که در حال حاضر در مورد تراشه‌های این شرکت نیز شاهد آن هستیم. صفحه نمایش میکرو ال ای دی برای یک اپل واچ رده بالا که احتمالا اپل واچ اولترا خواهد بود، برای اولین بار قرار است استفاده شود. این فن‌آوری رنگ‌های روشن‌تر و زنده‌تر همراه زوایای دید بهبود یافته را به ارمغان خواهد آورد.
  • اندازه بزرگتر نمایشگر برای اپل واچ اولترا: اپل در حال کار بر روی نسخه جدید از اپل وا اولترا با صفحه نمایش بزرگتر ۲٫۱ اینچی است، بروزرسانی که می‌تواند در کنار انتقال به میکرو ال ای دی ارائه شود.
  • پایش میزان قند خون: اپل سالهاست که روی یک عملکرد غیرتهاجمی (که نیاز به سوزن زدن به نوک انگشت ندارد)، برای نظارت بر میزان قند خون در اپل واچ کار می‌کند و به اندازه‌ای هم پیشرفت داشته است که این فن‌آوری اکنون در نقطه‌ای است که کاربردی، قابل دوام و آماده استفاده در اپل واچ‌های آینده است. اما ما همچنان با ورود این فن‌آوری به اپل واچ چند سالی فاصله داریم، ولی زمانی که این قابلیت معرفی شود، یکی از بزرگترین بروزرسانی‌ها برای این پوشیدنی محبوب اپل رقم خواهد خورد که در نوع خود بی‌نظیر است.

تاریخ عرضه

اپل واچ به صورت سالانه در کنار مدل‌های جدید آیفون بروزرسانی می‌شود، بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اپل واچ جدید را در سپتامبر امسال (شهریور ۱۴۰۲) ببینیم که پس از حدود یک یا دو هفته به بازار عرضه شود.  28 اسفند 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری