سرویس خبر
20 اسفند 1401 ساعت 15:15
0 نظر

 

همه خودروهای ایران خودرو در سال ۱۴۰۲ با امکانات جدید عرضه می‌شوند!

ایران خودرو در نظر دارد تا همه خودروهایش را به امکانات جدید همراه کند که این موارد شامل نور دی لایت جلو و عقب خودرو و همچنین سنسور نور و باران برای ۳ خودرو از سبد محصولات ایران خودرو می‌شود...

ایران خودرو به تازگی در بیانیه‌ای از اضافه کردن امکانات جدید به تمام خودروهایش خبر داده است. البته این امکانات جدید چندان هم متنوع نیست و فقط شامل نور دی‌لایت و سنسور نور و باران می‌شود. متن این بیانیه به شرح زیر است: 

به اطلاع كلیه نمایندگان محترم می‌رساند، شركت ایران خودرو در راستای تحقق برنامه بلند مدت و پاسخ به تقاضای مشتریان خود، اقدام به اجرای ارتقای استانداردی بر روی محصولات خانواده پژو، پارس، دنا پلاس، سورن پلاس، رانا پلاس،‌هایما و آریسان2 با عرضه كلاس جدید این خودروها با تجهیزات جدید مطابق با استانداردها نموده است.

هدف از اجرای این طرح بر روی محصولات شركت، بالا بردن ایمنی خودروها و منطبق شدن با استانداردهای روز دنیا می‌باشد. 

 

دیلایت یا چراغ روز

چراغ‌هایی هستند كه در جلوی خودرو قرار دارند و هر زمان كه موتور خودرو روشن می‌شود این چراغ‌ها نیز به صورت اتوماتیك روشن میشوند. برخلاف چراغ‌های جلو كه باعث روشنایی جاده میشوند؛ آنها به عنوان راهی برای شناسایی خودرو توسط ماشین‌های دیگر و عابران در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

خودروهای خانواده پژو 207 ،سورن پلاس، دنا پلاس و‌هایما از قبل مجهز به چراغ روز بوده اند و اكنون خودروهای خانواده پارس، رانا پلاس و آریسان2 هم به چراغ روز مجهز شده اند. 

روشن شدن چراغ‌های عقب همزمان با چراغ روز

درصورتی كه خودرو مجهز به چراغ روشنایی در روز باشد در هنگام روشنشدن موتورخودرو، چراغ‌های عقب خودرو به طور همزمان با چراغ روشنایی در روز روشن خواهند شد.

درخودروهای دارای سنسور نور و باران چراغ‌های عقب نیز در موقع لزوم روشن خواهند شد. خودروهای خانواده پژو 207 ،پژو 207 تیپ 5 ،پارس سال، رانا پلاس، سورن، دنا پلاس،‌هایما S5 و آریسان 2 قابلیت روشن شدن چراغ‌های عقب همزمان با چراغ روز را خواهند داشت.

سنسور نور و باران

این سنسورها معمولا با هم ادغام شده اند و در یك محفظه قرار دارند و به صورت چشمی دو منظوره طراحی شده اند و در شرایط زیر عمل خواهند كرد.

سنسور باران در قسمت فوقانی شیشه جلو قرار دارد و در صورت پاشیدن ناگهانی آب و با شروع باران به صورت اتوماتیك شروع به فعال كردن برف پاك كن‌های جلو مینماید و چنانچه ریزش آب ادامه نداشته باشد پس از چند ثانیه به طور اتوماتیك برف پاك كن را غیرفعال مینماید.

سنسور نور همانگونه كه از نامش پیداست حساس به نور می‌باشد كه با افزایش یا كاهش شدت نور محیط، چراغ‌های خودرو به صورت خودكار روشن و بالعكس خاموش میشود.

در حال حاضر خودروهای پژو پارس ELX و تارا اتوماتیك مجهز به سنسور نور و باران یا RLS می‌باشند و خودروهای خانواده دناپلاس توربو و تارا دستی نیز به سنسور نور و باران یا RLS مجهز شده اند.

جدول ارتقای استانداردی محصولات  20 اسفند 1401
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری