سرویس خبر
16 اسفند 1401 ساعت 17:44
0 نظر

 

گزارشی جدید تراشه M3 را برای مک بوک ایرهای ۱۳ و ۱۵ اینچی تایید می‌کند

در حالی که زمان عرضه مک بوک ایرهای ۱۳ و ۱۵ اینچی همچنان نامشخص است، به نظر می رسد که در مورد تراشه مورد استفاده این محصولات، شاهد یک اتفاق نظر در میان تحلیلگران و گزارش‌ها هستیم.

طبق گزارش 9to5Mac، مدل‌های مک بوک ایر ۱۳ و ۱۵ اینچی اپل، هر دو به تراشه M3 مجهز خواهند شد. این گزارش ادعا کرده که اپل همچنین قصد دارد نسخه به روز شده مک بوک پرو ۱۳ اینچی را با تراشه M3 عرضه کند.

بر اساس این گزارش، تراشه معرفی نشده M3 دارای یک پردازنده ۸ هسته‌ای مانند M2 خواهد بود، اما انتظار می‌رود این تراشه بر اساس آخرین فرآیند ۳ نانومتری TSMC برای بهبود عملکرد و بهره‌وری انرژی بیشتر تولید شود. تراشه M2 و انواع پیشرفته‌تر از این سری، یعنی M2 Pro و M2 Max بر اساس فرآیند ۵ نانومتری نسل دوم شرکت TSMC، شریک اصلی اپل در تولید تراشه ساخته شده‌اند.


 

این گزارش به زمان معرفی این سه مدل مک بوک اشاره‌ای نداشته، اما برآورد کرده که WWDC 2023 در خرداد ۱۴۰۲، زمانی ایده‌آل برای اپل خواهد بود تا از تراشه M3 و اولین مک بوک‌های مجهز به آن رونمایی کند. اپل مک بوک ایر فعلی و مک بوک پرو ۱۳ اینچی را در کنار تراشه M2 در WWDC 2022 در خرداد ماه ۱۴۰۱ معرفی کرد.

روز یکشنبه بود که مارک گورمن خبرنگار بلومبرگ گفت که حداقل شاهد معرفی مک بوک ایر ۱۳ اینچی جدید مجهز به تراشه M3 در آینده‌ای نزدیک باشیم. او گفت که اپل احتمالا هر دو مدل ۱۳ اینچی و ۱۵ اینچی مک بوک ایر را در زمانی بین اواخر بهار و اوایل تابستان عرضه خواهد کرد.

گزارش‌های ضد و نقیضی در مورد اینکه آیا مک بوک ایرهای جدید به تراشه M2 یا تراشه M3 مجهز می‌شوند و زمان عرضه آنها منتشر شده است، اما ساعاتی پیش راس یانگ تحلیلگر حوزه صفحه نمایش هم انتظار خود را مبنی بر عرضه مک بوک ایر ۱۵ اینچی در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۲) تکرار کرد، اما زمان عرضه این محصول همچنان به عنوان یک سوال بی‌جواب باقی مانده است.  16 اسفند 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری