سرویس خبر
2 اسفند 1401 ساعت 13:34
2 نظر

 

سرعت اینترنت ثابت قابل قبول نیست و باید مشکلات آن رفع شود

عیسی زارع‌پور: برای رفع مشکلات سرعت اینترنت ثابت باید در شهرها فیبر کشی شود که این یک پروژه چند ساله است و توقع معجزه در یک سال کمی دور از ذهن است.

به نقل از سیتنا، عیسی زارع‌پور روز دوشنبه یکم اسفند ماه در حاشیه مراسم نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، افزود که در وزارت ارتباطات به صورت شبانه‌ روزی در تلاش هستیم تا بهترین کیفیت را برای مردم مهیا کنیم؛ ممکن است اختلال مقطعی پیش بیاید، اما اختلال همیشگی نیست و ما در وزارت ارتباطات هستیم تا اختلالی به وجود نیاید.

وی تاکید کرد که در هسته اقتصاد دیجیتال، توسعه زیرساخت‌ها هستند که در کشور کارهای بزرگی مانند فیبر نوری و واگذاری فرکانس‌های جدید رادیویی در حال انجام است. در لایه دوم با اقتصاد پلتفرمی رو به رو هستیم و نباید خودمان را در این بخش دست‌کم بگیریم. تعداد زیادی پلتفرم داخلی در حوزه‌های مختلف مانند خرید، فروش، خدمات بیمه، حمل و نقل و... در حال فعالیت هستند.

وزیر ارتباطات ادامه داد که اقتصاد دیجیتال صرفا در بستر اینستاگرام فیلتر شده نیست. در یک دهه گذشته کارهایی انجام شده و ما نیز آن را ادامه می‌دهیم. در همین ایام در حوزه پلتفرم‌ها و پیام‌ رسان‌های بومی کارهای بزرگی انجام شده است. زارع‌پور گفت که نگاه ما این است که اقتصاد دیجیتال می‌تواند مشکلات کشور را حل کند و وظیفه ما فراهم آوردن زیرساخت پر سرعت و با کیفیت است.

وی تصریح کرد که سرعت اینترنت بر اساس شاخص‌های بین‌المللی، در ابتدای دولت سیزدهم رتبه ۸۰ بود و اکنون به ۵۶ رسیده است. در یک سال گذشته ۲۵ پله در سرعت اینترنت موبایل رشد داشته‌ایم؛ البته حتما نیازمند سرعت‌های بالاتر هستیم. وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه سرعت اینترنت ثابت قابل قبول نیست و باید مشکلات آن رفع شود، گفت که باید در شهرها فیبر کشی شود که این یک پروژه چند ساله است و توقع معجزه در یک سال کمی دور از ذهن است.

زارع‌پور درباره اختلال کلادفلر گفت که این اختلال چند ساعت در روز تعطیل رخ داده و برطرف شده است. علت آن در حال بررسی است، حتی اگر یک ثانیه ارتباطات مردم مختل شود ما باید پاسخگو باشیم. عده‌ای به دنبال این هستند که تا مشکلی پیش می‌آید تیتر بزنند و مردم را نا امید کنند؛ اما از رفع این مشکل به مردم چیزی نمی‌گویند.  2 اسفند 1401
2 نظر
2.33
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری