سرویس خبر
29 بهمن 1401 ساعت 15:34
1 نظر

 

گلکسی اس ۲۳ اولترا در رتبه دهم در بنچمارک دوربین DxOMark قرار گرفت

نمره دوربین گلکسی اس ۲۳ اولترا توسط بنچمارک DxOMark، بسیار پایین‌تر از حد انتظار است.

خانواده گلکسی اس ۲۳ بالاخره امروز به صورت رسمی در تمامی کشورهای جهان عرضه شدند همانطور که انتظار می‌رفت، گلکسی اس ۲۳ اولترا به لطف دوربین جدید ۲۰۰ مگاپیکسلی خود، می‌تواند عکس‌های بهتری را ثبت کرده که یک ویژگی جذاب برای کاربران به شمار می‌رود. با اینکه سامسونگ همیشه توانسته دوربین‌های خوبی را در گوشی‌های خود قرار دهد، اما بنچمارک دوربین DxOMark که بسیار محبوب است، این گونه فکر نمی‌کند.


 

گلکسی اس ۲۳ اولترا با گوگل پیکسل ۷ و ویوو ایکس ۹۰ پرو پلاس در DxOMark در یک سطح قرار گرفت

DxOMark یک بنچمارک تست‌کننده دوربین مستقل بوده که به دلیل آزمایش‌های خاص و تجهیزات خود بسیار شناخته شده است، اما به دلیل امتیازدهی نه چندان جالب چندان محبوب نیست. امتیازاتی که این رسانه به گوشی‌های مختلف می‌دهد، به دلیل برانگیختن بسیاری از گفتگوهای داغ در انجمن‌های مختلف بدنام بوده و اکنون یک امتیاز بد دیگر برای گلکسی اس ۲۳ اولترا ثبت کرده که ممکن است بسیاری از کاربران با آن موافق نباشند.

نکته خوب این است که DxOMark همچنان از دوربین جدید گلکسی اس ۲۳ اولترا قدردانی کرده و نشان داده که چگونه دستگاه عملکرد دوربین ثابتی را در تمامی شرایط ارائه می‌دهد. رندر عالی عکس با سطح جزئیات بالا، فوکوس خودکار عالی در فیلم و صدا و قوی بودن عملکرد زوم تله فوتو در محدوده‌های طولانی، از نکات مثبت دوربین گلکسی اس ۲۳ اولترا است.

با این حال، این نشریه همچنین در مورد اینکه چگونه دوربین‌های گلکسی اس ۲۳ اولترا از کاهش جزئیات تصویر تصویر هنگام عکاسی در نور کم، همراه با تاخیر شاتر و همچنین عدم ثبات نوردهی و فوکوس در هنگام نور پس‌زمینه رنج می‌برند، صحبت کرده است.


جزئیات بررسی دوربین گلکسی اس ۲۳ اولترا در بنچمارک DxOMark

در تصویر بالا، خلاصه‌ای از دوربین گلکسی اس ۲۳ اولترا منتشر شده است. اگر نگاهی منطقی به آن بیندازیم، قطعا مزایا آن از معایب آن بیشتر است. اما امتیاز کلی دوربین چگونه است؟ این بنچمارک در بخش دوربین امتیاز ۱۴۰ از ۱۴۹ را به گلکسی اس ۲۳ اولترا داده که بسیار خوب به نظر می‌رسد، اما مشکل جایی است که این گوشی در رتبه‌بندی جهانی در رده دهم قرار می‌گیرد.

گلکسی اس ۲۳ اولترا در کنار گوگل پیکسل ۷ و ویو ایکس ۹۰ پرو پلاس در جایگاه دهم قرار گرفته است. این در حالی است که رتبه اول به هوآوی میت ۵۰ پرو اختصاص یافته و پس از آن، گوگل پیکسل ۷ پرو در رده دوم قرار دارد.

اینکه آیا به نمرات بنچمارک DxOMark اعتقاد دارید یا نه، کاملا به خودتان بستگی دارد. اما پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل به خرید گلکسی اس ۲۳ اولترا، شخصا دوربین این گوشی را امتحان کرده و سپس تصمیم بگیرید که این دستگاه را می‌خواهید یا خیر.  29 بهمن 1401
1 نظر
4.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری