سرویس خبر
16 بهمن 1401 ساعت 09:46
1 نظر

 

دسترسی به سایت‌هایی که دلیل فیلترینگ آنها مرتفع شده است را مهیا می‌کنیم

عیسی زارع‌پور: بخشی از نارضایتی مردم از وضعیت اینترنت مربوط به سیاست های فیلترینگ طی 15 سال گذشته است که دسترسی مردم به برخی سایت‌ها که دلیل فیلترینگ آن مرتفع شده، همچنان مسدود است.

عیسی زارع پور در پاسخ به سوالی پیرامون اقدامات وزارت ارتباطات در راستای تاکیدات رئیس جمهور برای افزایش کیفیت و رفع اختلالات اینترنت گفت که کارگروهی تشکیل دادیم که علل نارضایتی مردم را بررسی کند، بخش‌هایی مربوط به زیرساخت‌های ارتباطی کشور بر می‌گردد و در تلاشیم موانع را بر طرف کنیم. وی ادامه داد که بخش‌هایی مربوط به دردهای مزمنی است که سال‌ها در کشور وجود داشته و مخصوصا بحث تلفن ثابت در کشور است که توسعه نیافته و شبکه انتقال شرکت مخابرات ایران اختلال‌هایی دارد که باید برطرف شود یا توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبر را داریم که امیدواریم مردم به سرویس با کیفیت و با سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه دست یابند.

زارع پور افزود که در شرکت زیرساخت نیز، ظرفیت به شبکه زیرساخت کشور اضافه می‌شود و سه برابر نیاز کشور در گیت‌وی کشور پهنای باند لازم را تامین کردی. وی ادامه داد که بخشی از نارضایتی مربوط به موارد سیاست‌های فیلترینگ است که طی 15 سال گذشته اعمال شده که دسترسی مردم به برخی سایت‌ها که به نظر ما دلیل فیلترینگ آن مرتفع شده، همچنان مسدود است. دستور رییس جمهور را با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم برخی از سایت‌های مورد نیاز را رفع انسداد کنیم اما در مورد دو پلتفرم تصمیم امنیتی گرفته شده و مجزا است اما در رابطه با سایر سرویس‌ها در تلاشیم گشایش‌هایی داشته باشیم.  16 بهمن 1401
1 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری