سرویس خبر
24 دی 1401 ساعت 15:04
0 نظر

 

فیلترینگ کنونی همان باتوم فضای مجازی است

رشیدی کوچی: در شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفته شد که تا آرام شدن فضای جامعه دو پلتفرم مسدود شود. از نظر من اکنون زمان آن رسیده است که رفع مسدودیت شود چرا که فضای جامعه آرام است.

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی می‌گوید که راه‌گشاترین مسیر پیش روی ما تبیین مسائل است و بهترین بستر برای انجام این کار فضای مجازی است. وی ادامه داد که در شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفته شد که تا آرام شدن فضای جامعه دو پلتفرم مسدود شود. از نظر من اکنون زمان آن رسیده است که رفع مسدودیت شود چرا که فضای جامعه آرام است. در دیداری که مقام معظم رهبری در سالروز قیام ۱۹ دی با جمعی از این مردم داشتند به این نکته تاکید کردند که ما باید مسائل را تبیین کنیم، یعنی جوانی که وسوسه شده است با باتوم اقناع نمی‌شود.

رشیدی کوچی همچنین گفت که این تبیین باید کجا صورت گیرد؟ از نظر بنده مهمترین فضا برای تبیین مسائل جامعه، بسترهایی است که در فضای مجازی شکل می‌گیرد. بنده موافقم که امروز فضای مجازی نوعی فضای جنگی است اما ما باید در آنجا حضور داشته باشیم. مهم ترین و راه‌گشاترین راه پیش روی ما فرمایش حضرت آقا است، یعنی ما باید مسائل را تبیین کنیم.

وی ادامه داد که بنده در خیلی موارد زمانی که با افراد معترض صحبت می‌کنم، متوجه می‌شوم که نقاط مشترک زیادی داشته و زبان یکدیگر را به خوبی می‌فهمیم، این تبیین کردن است. ما باید اقدامات را بگوییم و اصلاحاتی که باید انجام دهیم را مطرح کنیم، خطاهای موجود را بپذیریم، راهکار ارائه دهیم. رشیدی کوچی تاکید کرد که تعبیر بنده این است که فیلترینگ به شیوه کنونی، همان باتوم در فضای مجازی است. اینکه ما می‌گوییم شبکه‌های اجتماعی خارجی را فیلتر کرده و در پلتفرم‌های داخلی تبیین انجام می‌دهیم، خوب است اما در پلتفرم‌های داخلی برای چه کسی می‌خواهیم تبیین انجام دهیم؟

نماینده مرودشت در ادامه اظهاراتش گفت که آیا افرادی که انتقاد و نقد دارند در پلتفرم‌های داخلی هستند یا اگر ما در فضای بین الملل حرفی برای گفتن داریم می‌توانیم در پلتفرم‌های داخلی بیان کنیم که حرف ما به خارج کشور برسد؟ این سوالات کلیدی است. نگاه بنده این است که باید به این مسئله نگاه دقیق مبتنی بر اقتضاهای امروز جامعه داشته باشیم. گذشته و عقبه فیلترینگ به این شیوه نشان داده که موفق نبوده است و جز نارضایتی چیزی به دنبال ندارد. ما باید مسیر خود را اصلاح کنیم. الان که شرایط آرام شده علی رغم اینکه عده ای فکر می‌کنند بهترین فرصت برای بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی است بنده معتقدم بهترین فرصت برای سامان دادن درست و دقیق است.

رشیدی کوچی همچنین اظهار کرد که حتی بنده معتقدم که توییتر و یوتیوب نیز باید رفع فیلتر شود، وقتی این پلتفرم‌ها رفع فیلتر شود جمعیتی که در اینستاگرام تجمیع شده است سرشکن می‌شود. از نظر بنده ما باید به این سمت برویم و این اراده باید در بین خیلی از مسئولان شکل بگیرد.  24 دی 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری