سرویس خبر
24 دی 1401 ساعت 11:45
0 نظر

 

اپل به زودی برنامه iTunes را برای ویندوز جایگزین برنامه‌های جدید می‌کند

طبق اعلام مایکروسافت، اپلیکیشن آیتونز برای ویندوز که به منظور مدیریت دستگاه‌ها و سرویس‌های اپل در این محیط مورد استفاده بود، جایگزین برنامه‌های جدید می‌شود.

اپل به زودی iTunes را از آخرین پلتفرم خود ویندوز حذف خواهد کرد. مایکروسافت اعلام کرده که نسخه‌های پیش نمایش سه برنامه جدید اپل، یعنی اپل موزیک، اپل تی وی و Apple Devices را به عنوان بخشی از ساخت پیش نمایش ویندوز ۱۱ برای افراد داخلی اضافه می‌کند.

اپل موزیک به کتابخانه موسیقی کاربران ویندوز دسترسی خواهد داشت و همچنین کاربران ویندوز به سرویس اپل موزیک (که نیاز به پرداخت اشتراک دارد) دسترسی خواهند داشت.

اپل تی وی هم اشتراک اپل تی وی پلاس را به همراه محتوای اصلی و همچنین محتواهای +Paramount و +AMC و Showtime و Starz را شامل می شود. شما می‌توانید فیلم‌های خریداری شده توسط آیتونز خود را در اینجا پیدا کنید و البته قسمت‌های جدید فیلم‌ها و سریال‌ها را هم اجاره کنید.

از طرف دیگر Apple Devices همگام‌سازی با دستگاه‌های اپلی دیگر مانند آیپاد، آیپد، آیفون و غیره و همچنین پشتیبان‌گیری و بازیابی محلی و بروزرسانی‌های نرم افزاری اظطراری را بر عهده  خواهد گرفت و البته لازم به ذکر است که این قابلیت با اتصال آیفون به دستگاه مک قابل اجرا و به برنامه Finder منتقل شده است.


 

این امر باعث می‌شود که پادکست‌ها و کتاب‌ها تنها عملکردهای معنی‌دار آیتونز باشند که وظایفی خارج از اپل تی وی، اپل موزیک و Apple Devices هستند. مشخص نیست که آیا اپل بعدها این موارد را هم به برنامه‌های مذکور اضافه خواهد کرد یا یک برنامه چهارم را فقط به برای این وظایف خواهد ساخت.

مایکروسافت هشدار داده که نصب هریک از این برنامه‌های پیش نمایش جدید، آيتونز را در ویندوز متوقف می‌کند، بنابراین اگر آرشیو بزرگی دارید، این موضوع را حتما در نظر داشته باشید. البته این را هم باید گفت که حذف برنامه‌‌های جدید مذکور به شما این امکان را می‌دهد تا دوباره آیتونز را نصب کنید.  24 دی 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری