سرویس خبر
21 دی 1401 ساعت 16:37
0 نظر

 

رقیب سامسونگ در تامین نمایشگرهای آیفون در حال تدارک برای ساخت کارخانه در ویتنام است

شرکت چینی BOE که گفته شده در گرفتن سفارش آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس بر سامسونگ فائق آمده است، در راستای سیاست وابستگی کمتر اپل به چین، در حال تلاش برای ساخت کارخانه در ویتنام است.

شرکت چینی BOE تامین کننده اپل در حال مذاکره برای اجاره ده‌ها هکتار زمین در شمال ویتنام است تا کارخانه‌ای اختصاص داده شده برای ساخت پنل‌های صفحه نمایش اولد که احتمالا در آیفون‌های آینده استفاده می‌شود، بسازد.

به گزارش روزنامه ویتنامی VNExpress، این شرکت چینی به دنبال سرمایه گذاری در مجموع تا ۴۰۰ میلیون دلار در ۱۰۰ هکتار زمین است که نیمی از آن می‌تواند برای ساخت یک کارخانه ۲۵۰ میلیون دلاری با تخصص در ساخت نمایشگرهای اولد استفاده شود. BOE قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ تمام کارخانه‌های ساختمانی خود را تکمیل کند.


 

این طرح بر تلاش‌های اپل برای کاهش اتکای زجیره تامین خود به چین، در بحبوحه تنش‌های ژئوپولیتیکی و اختلال‌های ناشی از قرنطینه همه‌گیری کرونا در این کشور تاکید می‌کند. کارخانه‌های فاکسکان تایوان و Luxshare Precision Industry چین در حال حاضر تعدادی از محصولات اپل از جمله مک بوک و آیپد را در این منطقه تولید کرده یا برنامه‌ریزی کرده‌اند.

به گفته مینگ چی کو افشاگر خوش سابقه اپل، شرکت BOE قرار است تا ۲۰۲۴ به بزرگترین تامین کننده نمایشگر برای آیفون‌های جدید تبدیل شود. طبق گزارش‌ها این شرکت چینی، سامسونگ را برای سفارش‌های آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس آینده شکست داده است و تا سال ۲۰۲۴ شروع به کار خواهد کرد.

اوایل این هفته بلومبرگ گزارش داد که اپل قصد دارد از نمایشگرهای داخلی و سفارشی خود برای برخی دستگاه‌های آینده مانند آیفون و اپل واچ استفاده کند، اگرچه این نمایشگرها به احتمال قوی باز هم توسط یک تامین کننده خارجی تولید خواهند شد.  21 دی 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری